Реабілітаційний центр для військових на Закарпатті відремонтують по завищених у 1,5-2 рази цінах
15.05.2024   //  

КУ «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради 26 квітня за результатами тендеру замовила ТОВ «Управління спецмеханізації» реконструкцію нежитлової будівлі під реабілітаційний центр в Ужгороді за 133,66 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До лютого 2026 року в будівлі літ. Б по вул. Грибоєдова, 20Б влаштують стіни, покрівлю, прорізи, підсилять плити, реконструюють фундамент, підлогу, басейн, перекриття, фасад, водопровід, каналізацію, електропостачання, внутрішній протипожежний водопровід, теплові та електромережі, підпірну стіну і внутрішнє оздоблення. Договірна ціна тверда.

Проект виконало ТОВ «Закарпатреконструкція», а експертизу – ТОВ «Експертиза ЮА».

У підсумковій відомості ресурсів медичний лінолеум врахували по 2 264 грн/кв. м (тут і далі вказано ціни з ПДВ). Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи для ремонту приміщень операційного блоку замовляв медичний лінолеум по 870 грн/кв. м, що в 2,5 рази дешевше. Інтернет-магазин «Pidloga» пропонує лінолеум для лікарень і поліклінік різних виробників, типів і класів зносостійкості по 387-1 935 грн/кв. м, а «Епіцентр» продає лінолеум Cloud CL Tarkett для медичних закладів по 512 грн/кв. м.

Подвійні хірургічні мийки замовили по 313 тис грн за комплект. Нещодавно КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона» Сумської міськради купувала хірургічну подвійну мийку для рук із нержавіючої сталі за 157 тис грн, тобто вдвічі дешевше. А згаданий Львівський обласний госпіталь ветеранів замовив потрійну хірургічну мийку з нержавіючої сталі з сенсорним управлінням, сифоном та змішувачем за 184 тис грн, що на 41% дешевше.

Стрижнева арматура класу А-ІІІ коштує 51 408 грн/т. Фірма «Булат Метал» продає арматуру таких діаметрів по 40 03540 575 грн/т, що в середньому на 22% дешевше. На сайті фірми «Метінвест-СМЦ» така арматура коштує 34 20034 560 грн/т, що в середньому на 33% дешевше.

Середньомісячна зарплата робітника при нормі тривалості робочого часу 170,25 людино-години і розряді робіт 3,8 складає 20 000 грн. За даними Пенсійного фонду, показник середньої зарплати для обчислення пенсії нижчий – 16 837 грн, а середня зарплата за вакансіями на порталі «Work.ua» в Ужгороді така сама – 20 000 грн.

Єдиним конкурентом із вищою на 0,06% ціною було київське ТОВ «Корпорація послуг в будівництві», яким володіє Олег Добровольський із Тернопільщини, а керує Юрій Стукачов.

КУ «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської облради очолює Антон Громовий. «NGL.media» писали, що він закуповує представницькі кросовери у Сергія Ремеза, який у 2012-2019 роках був помічником відомого нардепа Михайла Ланьо, який зараз очолює Мукачівську районну раду.

Громовий зробив стрімку кар’єру за часів Януковича – до заступника голови ОДА, поки не попався на хабарі. Пізніше його перевели на посаду заступника начальника Головного управління Міндоходів у Закарпатській області, де він пропрацював до Революції гідності.

Ужгородське «Управління спецмеханізації» належить харків’янину Леоніду Наговіцину. Фірма має 63 видів діяльності, основний з яких «вантажний автомобільний транспорт», та статутний капітал 12 тис грн. Наговіцин також володіє «Аргуз» і столичною «Буд-об’єкт». Остання надає в оренду техніку ТОВ «Гарантбуд», яка відома будівництвом школи та котельні за 270 млн грн на Мукачівщині та розбудовою КПП і військового аеродрому.

Ганна Кислякова, «Наші гроші»