ДСНС під звинувачення в «заточках» замовила німецьких пожежних драбин на 291 мільйон
14.05.2024   //  

Управління забезпечення Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС 2 травня за результатами тендеру замовило ТОВ «Променергообладнання» пожежних автодрабин на 290,88 млн грн із ПДВ. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До зими поставлять шість пожежних автодрабин Magirus M42L-AS максимальною висотою рятування 40,7 м із комбінованими рухами по 48,48 млн грн, або $1,22 млн по курсу НБУ на дату договору. Виробником автодрабин на шасі Iveco IG190EL2CA 4х2 є компанія «Magirus GmbH» (Німеччина). Товар оплачуватимуть протягом місяця після його поставки в Київ.

У 2023 році «Променергообладнання» по одній або по дві продавало рятувальникам такі пожежні автодрабини Magirus M42L-AS по 48,48 млн грн, або $1,33 млн. Таким чином, у доларах нинішня гуртова ціна виявилась на 8% нижчою від торішньої роздрібної ціни.

ТОВ «Науково-виробнича компанія Патрон Демайнінг» скаржилось в АМКУ на технічні вимоги, які вважало дискримінаційними. За словами компанії, у сукупності їм відповідала тільки Magirus M42L-AS. На підтвердження цього вона завантажила порівняльну таблицю цієї моделі та двох інших – Koral-46UV (Південна Корея) максимальною висотою рятування 46 м і Volkan М42 (Туреччина) виробництва максимальною висотою рятування 42 м. Сама вона хотіла запропонувати корейську, але не могла. Тому просила змінити максимальну висоту рятування із 40-41 м на 40-46 м, мінімальний кут нахилу драбини у вертикальній площині з -15- ² на -7- ² градусів, максимальну ширина встановлення виносних опор із 5,5 м на 6,0 м і тиск опорної пластини виносної опори на поверхню із «не більше 80 H/см²» на «не менше 80 H/см²». Однак період оскарження вже закінчився, тому скаргу не розглядали.

На аукціоні ТОВ з ІІ «Юромаш» запропонувало автодрабини Chengli Special Automobile на базі Dongfeng DFH 3310A3 4х2 (Китай) трохи дешевше – по 47,57 млн грн. Однак замовник його відхилив за відсутність низки документів. Це лист про ступінь локалізації, документи виробника про досвід, довідка про сервісний центр тощо. Ще фірма не вказала в інформації про характеристики предмета закупівлі конкретну марку, модель і модифікацію автодрабини, а також марку і модель електрогенератора. Крім того, «Юромаш» завантажив сертифікат на систему управління якістю ISO 9001 виробника шасі, а не автодрабин, як вимагав замовник.

Зараз київським «Променергообладнанням» володіє і керує киянин Андрій Заліський. За даними системи «YouControl», до 2016 року засновником і директором фірми був киянин В’ячеслав Дінков, який нині володіє київськими ТОВ «Далгакиран Компресор Україна» навпіл із турецькою компанією «Dalgakiran Makine Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi». Із 2016 року «Променергообладнання» отримало державних замовлень на суму 1,34 млрд грн.

Анна Сорока, «Наші гроші»