У Кличка без торгів відписали Шкілю 445 мільйонів на ремонт метро до «Деміївської»
10.05.2024   //  

КП «Київський метрополітен» 30 квітня без торгів уклало угоду з ТОВ «Група компаній «Автострада» про капітальний відновлювальний ремонт перегінного тунелю Оболонсько-Теремківської лінії за 445,49 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч мають виконати невідкладні першочергові аварійно-відновлювальні роботи тунелю першої колії перегону між станціями «Деміївська» і «Либідська» із порушенням ділянки з поверхні на дільниці в межах ПК72-ПК75 Оболонсько-Теремківської лінії. Також компанія повинна розробити проектну документацію та виконати будівельні роботи із капітального відновлювального ремонту перегінного тунелю Оболонсько-Теремківської лінії. Підряд включає у себе проектування, тому кошторисна документація поки що не опублікована.

Роботи оплатять із бюджету Києва (385 млн грн) та власним коштом метрополітену (61 млн грн).

Нагадаємо, у грудні 2023 року «Київметрополітен» без торгів відписав «Автостраді» на проектування і підготовчі роботи щодо ремонту тунелю 21,16 млн грн. Тоді роботи мали фінансуватися лише власним коштом. Держаудитслужба запитувала, чому замовник обрав саме «Автостраду». Замовник відповів, що направляв запити до ПрАТ «Метробуд», ТОВ «Енергодарбудмеханізація» і ТОВ «КБ Теплоенергоавтоматика», але не отримав відповіді. На повторні запити він отримав відповідь «КБ Теплоенергоавтоматика» про неможливість оперативного виконання робіт і комерційну пропозицію «Автостради», на підставі якої і визначив очікувану вартість закупівлі. На перегоні була загроза виникнення техногенної надзвичайної ситуації. Тому через необхідність термінового ремонту вирішили провести закупівлю без торгів. ДАСУ влаштували ці пояснення, тому вона не виявила порушень.

У січні 2024 року на додаткові підготовчі роботи докинули ще 20,12 млн грн. Це пояснили тим, що в процесі виконання робіт виявилось, що над існуючим тунелем треба терміново влаштувати залізобетонну плиту розвантаження для розташування на ній тяжкої техніки.

У квітні 2024 року КМВА виділила з резервного фонду міського бюджету кошти у розмірі 393,54 млн грн. Тому в травні 2024 року «Київметрополітен» розірвав за згодою сторін без оплати договори, які передбачали фінансування власним коштом, і уклав нинішній договір.

Згідно обґрунтування, обстеження показало, що аварійно-відновлювальні роботи мають бути виконані невідкладно. Проте їх неможливо виконати без підготовчих і проектних робіт. Для безперервності робіт і недопущення аварійної ситуації через перерву між технологічними процесами будівництва, роботи треба виконувати комплексно безперервно й одночасно. Це не дає дотриматися строків відкритих торгів, тому замовник провів закупівлю без торгів.

Комерційна пропозиція «Автостради» була найдешевшою. ТОВ «Енергетично-дорожнє будівництво» пропонувало ціну 480 млн грн, а ТОВ «Техно-Буд-Центр» – 492,20 млн грн.

Фірма «Автострада» Максима Шкіля була і залишається одним з найбільших підрядників Держвідновлення. У Києві «Автострада» не мала крупних підрядів до середини 2023 року. Тоді вона зайшла в добудову Подільського мосту між Троєщиною і Подолом у якості субпідрядника фірми «Еко-буд-трейд». За даними «Економічної правди», «Еко-буд-трейд» «фактично належить «смотрящему» столиці Денису Комарницькому».

Анна Сорока, «Наші гроші»