Фісталь виграв нові контракти «Медзакупівель» на поставку швидких на 105 млн
10.05.2024   //  

ДП «Медичні закупівлі України» 11 квітня і 6 травня через запити ціни пропозиції уклало три угоди з ТОВ «Автоспецпром» про поставку автомобілів швидкої допомоги на загальну суму 104,50 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро». При цьому фірма ще повинна поставити «Медзакупівлям» одну останню «швидку» за контрактами 2021 року.

Загалом виробник має поставити 35 «швидких» типу С у межах ініціативи United24.

Зокрема за травневою угодою 22 автівки на базі мікроавтобуса Dangel Jumper із повним приводом коштують по 3,10 млн грн, або $79 тис за курсом НБУ на дату угоди. Півроку тому, в листопаді 2023 року «Медзакупівлі» замовляли «Автоспецпрому» такі автівки по 2,90 млн грн, що тоді дорівнювало $80 тис. Отже, доларова ціна майже не змінилась.

У квітні ще шість таких автівок на базі мікроавтобуса Dangel Jumper із повним приводом замовили по старій гривневій ціні 2,90 млн грн, яка сьогодні вже дорівнює лише $69 тис.

Решта сім квітневих автівок на базі Citroen Jumper із переднім приводом коштують по 2,70 млн грн, або $74 тис. Торік доларова ціна була трохи нижчою – 2,52 млн грн, або $69 тис.

На найбільшому тендері конкурентами були ТОВ «Ксенко Авто Продакшн» та ТОВ «ВіДі Юнікомерс». Причому фірма «Ксенко» запропонувала таку саму ціну, як і «Автоспецпром», але програла, оскільки завантажила свою пропозицію в систему пізніше за нього. Інші два замовлення «Автоспецпром» узяв без конкуренції, бо на запити більше ніхто не прийшов.

Торік Кабмін визначив, що спеціалізований санітарний транспорт із осені можна купувати лише через е-каталоги (див. статтю «Наповнити Україну найдешевшим барахлом?»).

Кінцевими бенефіціарами фірми «Автоспецпром» на чолі зі Світланою Курченко є Герман Фісталь, а також син його покійного брата Володимира Фісталя – Артем Фісталь. Батьком Германа та Володимира Фісталів є відомий лікар і професор Еміль Фісталь, який останніми роками працював в окупованому Росією Донецьку та отримував нагороди так званої «ДНР».

Нагадаємо, у 2021 році «Медзакупівлі» віддали «Автоспецпрому» підряди на постачання 815 «швидких» типів В і С на 1,34 млрд грн. Фірмі одразу перерахували повний аванс. Однак довгий час вона не могла виконати замовлення в повній мірі. За цим фактом було розпочато кримінальне провадження (детальніше про цю справу читайте тут і тут). Згодом частину договорів щодо 392 автомобілів розірвали із поверненням авансу. Так обсяг зменшився до 423 «швидких». «Медзакупівлі» 6 травня повідомили у відповідь на запит «Наших грошей», що з цього обсягу «Автоспецпром» уже поставив 422 автомобілі. Таким чином, станом на зараз «Автоспецпром» повинен поставити ще один автомобіль за контрактами 2021 року.

Анна Сорока, «Наші гроші»