У Броварах через «заточки» замовили хімію для очистки води на чверть дорожче від Борисполя й Обухова
07.05.2024   //  

КП «Броваритепловодоенергія» Броварської міської ради Київської області 16 квітня за результатами тендеру замовило ТОВ «НПП Лаваль» хімії на 13,70 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч у Бровари мають поставити 350 т гіпохлориту натрію марки А виробництва ТОВ «Аульська хлоропереливна станція» по 35 400 грн/т та 150 кг таблеток діоксиду хлору «Desintec» із 0,2% діючої речовини виробництва компанії «Newtec Umwelttechnik GmbH» (Німеччина) по 8 700 грн/кг. Товар оплачуватимуть протягом трьох місяців після поставки.

Інші замовники Київщини останнім часом купували гіпохлорит натрію марки А дешевше.

Наприклад, у квітні КП «Бориспільводоканал» замовило його у виробника ТОВ «Гідрохім» по 26 400 грн/т, а Обухівське водопровідно-каналізаційне підприємство – у виробника ТОВ «Єврохлор» по 25 000 грн/т. Це на чверть дешевше за нинішню ціну від «НПП Лаваль».

У березні Олімпійський фаховий коледж імені Івана Піддубного замовив у виробника ТОВ «Спецхімлогістик» трохи гіпохлориту натрію марки А по 32 632 грн/т. Це на 8% дешевше.

Само «Броваритепловодоенергія» в січні-березні замовляло його у «НПП Лаваль» по 39 60039 900 грн/т, що на 11% дорожче. Це були прямі закупівлі на час проведення цього тендеру і попереднього невдалого, договір за підсумками якого розірвали через скорочення видатків.

Для участі в тендері треба було принести аналогічні договори на закупівлю товару за кодом 24310000-0 «Основні неорганічні хімічні речовини» з посиланням на закупівлю в «Prozzoro».

Аналогічна вимога оскаржувалась в АМКУ по іншій закупівлі, і колегія зобов’язала КП «Інженерний центр» Київради змінити тендерну документацію. Вимога щодо аналогічного договору із «замовником у розумінні Закону» є дискримінаційною, бо суперечить такому принципу здійснення закупівель як недискримінація учасників і обмежує коло учасників.

Також замовник вимагав, щоб аналогічних договорів було по одному на кожен вид товару, тобто один – на гіпохлорит натрію марки А, а інший – на таблетки діоксиду хлору. Під час аукціону ТОВ «Поліксен» запропонувало на 5 тис грн нижчу ціну, проте замовник його відхилив, бо воно подало аналогічний договір із «Прозорро» лише на гіпохлорит натрію.

Ще учасники мали підтвердити наявність спеціалізованого автотранспорту для перевезення гіпохлориту натрію вантажопідйомністю не менше 15 т. До того ж, вони повинні були мати хімічний насос та 25 м шлангів для перекачування гіпохлориту натрію в тару замовника.

КП «Броваритепловодоенергія» керує Григорій Голубовський, а уповноваженою особою із закупівель є Олена Козуб. Бровари із 2008 року очолює Ігор Сапожко (до 2010 року – в. о.).

Дніпровським «НПП Лаваль» володіють Ірина Філатова та колись прописаний із нею в одній квартирі екс-керівник дніпропетровського «Облводоканалу» Валерій Молочков.

Загалом із 2016 року «НПП Лаваль» отримала державних замовлень на 325,51 млн грн.

Анна Сорока, «Наші гроші»