Новачок продав 5-й штурмовій бригаді безпілотники на 58 мільйонів
01.05.2024   //  

Військова частина А4010 (5 окрема штурмова бригада) 29 березня і 2 квітня уклала три угоди із ТОВ «Авто Прок» про закупівлю безпілотників на загальну суму 57,94 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Безпілотники замовили без торгів, через оборонну процедуру, із поставкою до 25 квітня.

  • Найбільша угода вартістю 26,22 млн грн стосується 114 квадрокоптерів DJI Mavic 3T по 230 тис грн за штуку. Будь-які подробиці про їхню комплектацію в договорі відсутні.

Нагадаємо, нещодавно «Агенція оборонних закупівель» Міноборони законтрактувала 600 квадрокоптерів Мavic 3T. Середня ціна по всіх контрактах «Агенції» склала 194 тис грн за комплект. У комплектацію цих дронів входили три додаткові батареї та зарядний пристрій.

Інтернет-магазин «DroneStore» продає квадрокоптери Mavic 3T у комплектації Worry-Free Basic Combo без додаткових батарей по 210 тис грн.

  • Ще 23,76 млн грн піде на 297 квадрокоптерів DJI Mavic 3 Pro по 80 тис грн за штуку.

Подробиці про їхню комплектацію в угоді теж не повідомляються. «DroneStore» продає квадрокоптери Mavic 3 Pro у комплектації з однією основною батареєю по 90 тис грн.

  • Решта 7,96 млн грн відведено на 346 безпілотників по 23 тис грн за штуку. Про них узагалі нічого невідомо, бо цю угоду не оприлюднено. Судячи з ціни, це FPV-дрони.

Київська «Авто Прок» має статутний капітал 2 тис грн і основний вид діяльності «Торгівля автомобілями та легковими автотранспортними засобами». У «Прозорро» немає даних про інші державні замовлення цієї компанії. Наразі нею володіє та керує Артем Єгоров із міста Бобровиця Ніжинського району Чернігівської області, який є ФОПом у торгівельній сфері.

За даними системи «YouControl», до 2022 року засновницею фірми була Таісія Сусловська з Херсона. До 2021 року фірма була зареєстрована у Хмельницькому на киянина Олександра Буланого – помічника екс-нардепа Олега Зіміна. Нині Буланий володіє ТОВ «Салон-магазин «Алеко», яке має 8% акцій ТОВ «Укравтозапчастина». Ще 90% акцій «Укравтозапчастини» оформлено на кіпрську компанію «Вівакрест Лімітед» («Vivacrest Limited»), а кінцевим бенефіціаром вказаний киянин Олександр Діденко. За даними медіа, «Укравтозапчастину» контролює саме Зімін, бізнес-партнер колишнього президента України Петра Порошенка.

Анна Сорока, «Наші гроші»