Корупційна історія Сольського
23.04.2024   //  

Микола Сольський і Андрій Богдан

На початку 2000-х років Андрій Богдан починав кар’єру юриста у фірмі «Пукшин і партнери». Власник цієї фірми Ігор Пукшин у 2006 році став замголови Секретаріату президента Ющенка.

В 2007 році Богдан балотувався до парламенту по списку ющенківського блоку, але не пройшов, і став замміністра юстиції. І одночасно став ще й помічником нардепа Андрія Портнова (уявляєте вплив Портнова, який тоді з Тимошенко малював кабальний газовий контракт з Путєним, а замміністра юстиції був його безкоштовним помічником?). Також Пукшин став власником «Українського аграрного холдингу», де його молодшим партнером був львівський юрист Микола Сольський.

При Януковичу Богдан став антикорупційним уповноваженим в уряді Азарова (оце так школа антикору, да? Всі нюанси схематозу освоїв).

При Порошенку Богдан хотів стати нардепом від блоку Порошенка, але не вдалось. Але дещо інше вдалось у Сольського.

Як з’ясувало НАБУ, у 2017 році Сольський організував угрупування з чиновниками Держгеокадастру та так званими «кураторами» (їхні прізвища наразі не розголошуються). Ці члени знищили документи, якими посвідчувалось право користування землею на Сумщині. Ці 2,5 тисяч гектарів вартістю 291 млн грн (це ще при тому курсі 26) миттєво були визнані «самовільно зайнятими» цими державними підприємствами. А відтак їх тут же забрали і передали заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безкоштовну землю. При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання самої землі.

Вдалось хоча б зупинити крадіжку ще двох тисяч гектарів на Сумщині на користь такої собі «Агрофірми Довіра 2008» з групи Сергія Калашника. НАБУ у 2019 році відкрило кримінальне провадження, і в його рамках ту землю хоча б арештували за рішенням суду. Але як вже говорилось, 2,5 тисячі гектарів з офіційною оцінкою понад 10 мільйонів доларів – тю-тю.

Але ніщо не змогло зупинити пацанів на шляху к успєху.

Андрій Богдан у 2019 році став головою Офіса президента Зеленського. А Сольський став нардепом від «Слуги народу» та очолив у парламенті аграрний комітет (а який же ще).

По ходу Богдан і Сольський у 2019 році знатно затусили в Сен-Тропе на свадьбі смотрящего по Мінюсту Андрія Довбенка. І навіть коли Єрмак з’їв Богдана кар’єра Сольського не обірвалась. Під час вторгнення він виторгував собі крісло аграрного міністра (а якого ж ще).

В общім, здавалося б, жизнь удалась. Але.

Спочатку НАБУ влупило кримінал по Довбенку за корупцію в Мінюсті. На той момент він давно втік в Лондон. Злі язики брешуть, що це саме його фунт британського походження Демірау тримав частку Довбенка у онлайн-казино «Космолот», яку у нього нещодавно намагались віджати «якісь» силовики з України. Не віджали тільки тому, що Демірау зняв вимогателів на відео і віддав файл «службам безпеки в Європі і Вашингтоні». Хоча відповідального за ігровий бізнес в СБУ Артема Шила після того відсторонили від посади нібито за рішенням самого Зеленського. А потім ще й НАБУ влупило Шилу підозру за корупцію на “Укрзалізниці”.

А потім прийшло 23 квітня 2024 року. В цей день планували чистки в уряді, і одною з жертв нібито мав стати Сольський. Однак в останній момент чистки вирішили перенести на травень. А НАБУ влупило підозру Сольському і подєльнікам за крадіжки землі у 2017-2021 роках.

Ще раз для розуміння. Сольський почав займатись тирінгом ще у часи Порошенка. А початок покарання прийшов тільки на кінець п’ятого року правління Зеленського. Приємно, що весна нарешті прийшла. Подивимось як саджати будуть))))

Блог від: Юрій Ніколов