Водоканал звинуватили у «заточках» і семикратному завищенні ціни на тендері за 35 млн (додано)
19.04.2024   //  

КП «Чернігівводоканал» 18 квітня провело розкриття пропозицій на тендері щодо закупівлі електролізної станції очікуваною вартістю 34,58 млн грн. Єдиним учасником виявилось ПП «Арсенал-Плюс», яке не скинуло ні копійки. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Якщо договір підпишуть, цьогоріч фірма поставить електролізну станцію для виробництва та дозування гіпохлориту натрію виробництва компанії «Evoqua» (Німеччина) під брендом «Wallace&Tiernan». Ця станція включає дві електролізні установки OSEC B-Pak 65 кожна продуктивністю 1 250 г на годину (30 кг на добу) еквіваленту активного хлору і додаткове обладнання, перелік якого наведено нижче. Вона призначена для водопровідної насосної станції ВНС-2 «Подусівка». Торік водоканал дав ТОВ «УТБ-Інжиніринг» 371,41 млн грн на реконструкцію останньої та 111,00 млн грн на додаткові роботи без публікації кошторисів.

Нині замовник не встановлював кваліфікаційні критерії, однак детально прописав технічні вимоги. Анонімна компанія заявила, що вони прописані під електролізні установки OSEC B-Pak 65. За її словами, це стосується і додаткового обладнання (насоси-дозатори, автоматика тощо). Наприклад, електролізний блок мав бути розміщений саме горизонтально, анод мав бути інтегрованим вертикально, а датчик вимірювання температури мав бути саме в камері електролізного блоку тощо. Електролізна установка мала бути не більше ніж 1690х750х1820 мм. Замовник відповів, що проект передбачає такі розміри, проте можна менші. Управління роботою електролізерів мало здійснюватися промисловим контролером на базі Siemens S7-300 PLC. Замовник відповів, що може бути інший контролер, якщо він забезпечить повну автоматизацію процесу і протокол обміну даними для всієї системи згідно вимог проекту.

Обладнання мало бути від єдиного виробника. Як пише анонім, цим єдиним виробником є «Siemens AG», а установки OSEC B-Pak 65 розробила «Wallace&Tiernan» («НГ»: згадана «Evoqua» раніше під назвою «Siemens Water Technologies LLC» належала «Siemens AG»).

Замовник відповів, що він сформував такі вимоги, які мінімізуватимуть ризики отримання неякісного товару. Мовляв, він не конкретизував торгову марку чи виробника і що учасники можуть пропонувати краще аналогічне обладнання. Стосовно деяких запитань і зауважень він обіцяв змінити тендерну документацію, проте до розкриття ніяких змін так і не внесли.

Також скаржник повідомив, що бюджет закупівлі у рази перевищує ринкові розцінки:

«Очікувана вартість становить 34 584 636,00 UAH (з ПДВ) або приблизно 820 000 євро. Це неймовірні кошти які коли-небудь виділялись на таке малопотужне електролізне обладнання для знезараження води. Слід зауважити, що в країнах Європи установка типу OSEC B-Pak 65 коштує в рази дешевше очікуваної вартості тендеру. […] Всі вітчизняні виробники аналогічного обладнання не мають змоги прийняти участь у даному тендері. технічні, якісні та інші характеристики предмета закупівлі (на 14 сторінках) виписані таким чином щоб був тільки єдиний імпортний виробник з космічною ціною. Що характерно, такі міжнародні громадські організації як «Червоний Хрест», «Юнісеф», «Оксфам» та інші проводять зараз прозорі тендери зі зрозумілими технічними вимогами серед вітчизняних виробників і закупають саме вітчизняне електролізне обладнання для знезараження питної води».

Скаржник наводить розрахунки, які свідчать, що «Чернігівводоканал» хоче замовити обладнання з питомою ціною до 45 тисяч гривень за 1 кілограм/добу електролізно отриманого гіпохлориту натрію. З урахуванням загальної потужності необхідного обладнання скаржник вважає, що загальна вартість цього тендеру має скласти приблизно 5 млн грн, тобто у сім разів дешевше від нинішньої очікуваної ціни (повністю скаргу дивіться у розділі «Запитання до процедури»).

Ще замовника питали, наскільки зросте собівартість очистки і знезараження куба води при продуктивності ВНС-2 «Подусівка» 25 000 кубів на добу. Той відповів, що розрахувати ріст собівартості неможливо, бо до реконструкції очистки і знезараження води не відбувалось.

На запитання, наскільки зросте тариф на воду для чернігівців при вартості електролізного обладнання 34,58 млн грн, замовник відповів, що не знає, бо тарифи встановлює НКРЕКП.

Зрештою на тендер прийшов один учасник «Арсенал-Плюс» із ціною, яка до копійки дорівнює очікуваній сумі, та установками OSEC B-Pak 65, які прогнозував конкурент.

«Чернігівводоканал» очолює Сергій Малявко, уповноваженою особою є Христина Росла.

Кременчуцькою «Арсенал-Плюс» володіє та керує Олександр Коблюк із села Кам’яні Потоки Кременчуцького району. Із 2016 року фірма отримала підрядів на 7,81 млн грн.

Додано:

Замовник відхилив «Арсенал-Плюс» за відсутність довідки і підтверджуючих документів із переліком сервісних центрів заводу-виробника, які мають його офіційний дозвіл на виконання гарантійного ремонту та обслуговування. Учасник був тільки один, тому тендер відмінили.

Найменування обладнання Кількість, шт.
Електролізна установка OSEC В-Pak 65 продуктивністю 1250 г/год еквіваленту активного хлору 2
Піддон для монтажу установки OSEC B-Pak 65 2
Блок видалення водню для OSEC B-Pak 65 2
Нагрівач води розбавлення для OSEC B-Pak 65 2
Система OSEC B-Pak для кислотної промивки 1
Титрувальний комплект 1
Ємність для розчинення солі, 1 000 л 2
Резервуар OSEC B для зберігання гіпохлориту натрію, 2 400 л 2
Дозуючий насос Chem-Ad D 210-8 у комплекті з кронштейном для монтажу, клапаном скидання тиску, демпфером пульсацій, манометром 3
Інжекційний блок 5
Дозуючий насос Chem-Ad Eco 30-3 у комплекті з багатофункціональним клапаном, демпфером пульсацій, манометром, інжекційний блоком 2
Демпферний насос 1
Контролер Rivo I W3T570783 1
Контролер Rivo I W3T586961 2
Вимірювальний модуль DEPOLOX 2
Контролер Rivo Flex W3T557878 2
Контролер Rivo Flex W3T557914 2

Анна Сорока, «Наші гроші»