Тунель на Севастопольській площі відремонтують за 79 мільйонів по ринкових цінах
19.03.2024   //  

Апарат КМДА у відповідь на запит «Центру протидії корупції» показав кошториси ремонту тунельного шляхопроводу в Солом’янському районі Києва за 79,14 млн грн. Більшість коштів припадає на гідроізоляційні матеріали, ціни яких у середньому відповідають ринковим цінам.

КП «Київавтошляхміст» Київради 14 вересня 2023 року замовило ТОВ «Центр гідроізоляції і покрівлі» ремонт на тунельному шляхопроводі на транспортній розв’язці Севастопольської площі до кінця 2024 року. Роботи оплачуватимуть протягом трьох місяців після виконання.

Кошториси не були оприлюднені у системі «Прозорро», що не дало змоги порівняти ціни будматеріалів із ринковими цінами. Нині ж Управління інформаційного забезпечення та доступу до публічної інформації апарату КМДА надало підсумкову відомість ресурсів.

У ній найбільше коштів припадає на ін’єкційні гідроізоляційні матеріали. Найбільша сума 21,55 млн грн іде на двокомпонентну поліуретанову смолу по 850 грн/кг (тут і далі ціни вказано з ПДВ). Зокрема 14,92 млн грн – на КарбоПур без маркування та 6,63 млн грн – на КарбоПур WF. Нинішній підрядник «Центр гідроізоляції і покрівлі» на своєму сайті продає двокомпонентну поліуретанову смолу Minova CarboPur WF по 920 грн/кг, що на 8% дорожче.

Компанія «Мастергруп Україна» продає Minova CarboPur WF по 40 480 грн за комплект. При фасуванні 20+24 кг це ті самі 920 грн/кг. Гуртова ціна при замовленні від 30 комплектів (від 1 320 кг) складає 38 480 грн за комплект, або 875 грн/кг. Це на 3% дорожче кошторисної ціни.

Ще 9,88 млн грн іде на суміш ГіСіВ Т по 40 грн/кг. «Центр гідроізоляції і покрівлі» продає її по стільки у роздріб, тоді як гуртова ціна від 500 кг складає 35 грн/кг, що на 13% дешевше.

Також 9,58 млн грн відведено на матеріал СТ-2 по 45 грн/кг. Магазин «DomOK» теж продає ремонтну суміш СТ-2 по 45 грн/кг, а «Центр гідроізоляції і покрівлі» – по 50 грн/кг. Крім того, нещодавно ПрАТ «Укргідроенерго» замовило «Центру гідроізоляції і покрівлі» роботи на Київській ГЕС із сумішшю СТ-2 по 50 грн/кг, а торік на Дніпровській ГЕС – по 45 грн/кг.

Фірма отримала нинішній підряд без конкуренції, бо на відкриті торги не з’явився жоден інший учасник. Для участі в них треба було надати підписаний представниками замовника акт огляду об’єкта. За відсутності документа замовник відхилив би пропозицію учасника.

Аналогічні вимоги щодо надання актів огляду об’єкту до проведення аукціонів оскаржувалися в АМКУ по інших тендерах, і колегія наказувала замовникам змінити тендерну документацію.

Крім того, по справі №903/432/21 суд вирішив, що огляд об’єкту учасником із замовником до аукціону порушує норми чинного законодавства у сфері публічних закупівель, адже замовник і учасник (без ідентифікації особи) має право на електронне спілкування лише на веб-порталі «Прозорро», а не під час особистої зустрічі, зі складанням паперового акту огляду, що надає можливість уповноваженій особі замовника зловживати правом, а саме, за власним бажанням ставити чи відмовитись проставляти письмову відмітку на актах учасників.

«Київавтошляхміст» очолює Богдан Кобернюк, уповноваженою особою є Сергій Титаренко.

Київським «Центром гідроізоляції і покрівлі» зі статутним капіталом 1 тис грн володіє та керує Сергій Єланцев. За даними системи «YouControl», він вписаний як чоловік в декларації Ірини Єланцевої. Вона станом на 2020 рік очолювала Відділ опіки, піклування, усиновлення та розвитку сімейних форм виховання Служби у справах дітей та сім’ї Дарницької РДА. Крім того, вона працювала за сумісництвом в Національній академії внутрішніх справ. Також вона отримувала дохід від надання майна в оренду ПП «Соснова» Юрія Павлушка. Він в свою чергу є депутатом Київської облради 8 скликання (із 2020 року) від партії «За майбутнє».

Усього з 2016 року фірма натендерила 493,05 млн грн, найбільше – в «Укргідроенерго».

Ганна Кислякова, «Наші гроші»