Вперше в Україні оголошені мільярдні закупівлі дронів по спеціальній процедурі
05.03.2024   //  

Процедуру закупівель «за рамковою угодою для потреб оборони» уряд дозволив наприкінці 2023 року для потреб оборонних замовників. До «Агенції оборонних закупівель» її ще ніхто не використовував, тому у її ідентифікаторі вказано перший номер.

Держпідприємство «Агенція оборонних закупівель» Міністерства оборони 4 березня оголосило закупівлі Мavic 3Е і Мavic 3 Thermal на загальну суму до 3 млрд грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Очікувана вартість закупівлі 15 тисяч дронів Мavic 3Е становить 2 млрд грн за (посилання на процедуру в «Прозорро»), тобто очікувана ціна за одиницю становить 133 тис грн. Очікувана вартість 5 тисяч Мavic 3T становить 0,99 млрд грн (посилання на процедуру в «Прозорро»), тобто по 198 тис грн за штуку. Термін постачання – до кінця травня поточного року.

Вперше застосована процедура закупівель «за рамковою угодою для потреб оборони».

Ця процедура передбачає, що на першому етапі замовник відбере не менше трьох компаній, які задовольняють кваліфікаційним вимогам та будуть допущені у подальшому до можливості боротись за підряди. Цей етап займає два тижні.

На другому етапі замовник проводить швидкі торги між кваліфікованими учасниками, і вже серед них обирає постачальників.

На першому етапі в «Прозорро» будуть опубліковані назви кваліфікованих учасників, але не буде видно їхніх тендерних документів. На другому етапі назва переможця не буде оприлюднюватись, буде відома тільки ціна одиниці товару.

Цю процедуру уряд дозволив наприкінці 2023 року для потреб оборонних замовників. До «Агенції оборонних закупівель» її ще ніхто не використовував, тому у її ідентифікаторі вказано перший номер.

Юрій Ніколов, «Наші гроші»