У Кличка віддали ще півмільярда на обладнання для керування освітленням столиці
05.03.2024   //  

КП «Інформатика» Київради за результатами тендеру замовило ДП «Хідден» ТОВ «Хідден Енерджі» обладнання для керування зовнішнім освітленням Києва на 448,43 млн грн. Ціна в доларовому еквіваленті не змінилася з літа. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять обладнання для керування зовнішнім освітленням, а саме 196 щитів керування вуличним освітленням ЩКВО250 із послугами з налагодження, встановлення та підключення до «Smart Lighting app» словацької «SEAK s.r.o.» по 2,29 млн грн, або $59 655.

У серпні 2023 року їх замовляли цій фірмі майже по стільки ж – 2,19 млн грн, або $60 010.

Фірма отримала замовлення без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов.

Нагадаємо, у 2018 р. «Інформатика» без торгів через відсутність конкуренції замовила ТОВ «Хідден Енерджі.Юей» киянина Гліба Львова постачання софту Системи автоматичного та диспетчерського управління і контролю міським зовнішнім освітленням Києва та її пілотне впровадження в Дніпровському районі за 49,77 млн грн. У 2019 р. тій фірмі докинули 149,54 млн грн., а в 2020 р. її переоформили на Аббосбека Ібрагімова з Узбекистану під назвою «Аббіінвест» і ліквідували. В 2020 р. уже ДП «Хідден» ТОВ «Хідден Енерджі» того самого Гліба Львова без торгів отримало підряд «Інформатики» на подальше впровадження системи на 199,11 млн грн, а в 2021 р. – на 399,17 млн грн. У 2023-2024 рр.. воно виграло торгів щодо неї сумарно на 849,66 млн грн. Отже, загалом система вже коштує столиці 1,64 млрд грн.

Торішню закупівлю перевіряла ДАСУ. Тоді замовник відповідав їй, що система дає місту можливості заощаджувати як в мирний, так і в воєнний час кошти на електроенергію.

ДП «Хідден» ТОВ «Хідден Енерджі» є офіційним дистриб’ютором словацької «SEAK Energetics» в Україні та представляє систему управління освітленням СЕАК «Розумне світло». На сайті «Хідден Енерджі» сказано, що вона втілила спільно з КП «Київміськсвітло» КМДА пілотний проект з управління світильниками з інтеграцією в загальну міську систему управління вуличного освітлення на вул. Антоновича. Потім фірма модернізувала спільно з КП «Інформатика» і КП «Київміськсвітло» освітлення у інших районах та на інших вулицях.

Із 8 лютого 2024 року обов’язки директора Комунального підприємства «Інформатика» виконує Микола Жандоров. Раніше він був співвласником ТОВ «Літер Інтеграція» і ПрАТ «Проривні технології» (припинене), а колись керував ТОВ «Закупівлі.Про», яке на той час називалось «Закупки.Пром.Уа». Уповноваженою особою із закупівель є Алла Дорошенко.

«Інформатика» підпорядкована Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, який із серпня 2023 р. очолює Вікторія Іцкович. У 2017-2020 рр.. посаду директора цього Департаменту обіймав Юрій Назаров (детальніше про нього читайте у цій новині: «Оточення Назарова розіграло 400 мільйонів на вуличному відеоспостереженні у Києві»).

Анна Сорока, «Наші гроші»