Скандал: судді наказали закупівельникам Міноборони знести жорсткі вимоги до постачальників харчів на користь попередників
21.02.2024   //  

Колегія Шостого апеляційного адміністративного суду 20 лютого наказала «Державному оператору тилу» знести вимоги, які заважали одному з попередніх постачальників харчів для ЗСУ взяти участь у нових закупівлях на загальну суму 10,85 млрд грн. У тому числі знесено вимогу про те, щоб склади учасників закупівлі проходили знезаражування від крис та комах.

Про це йдеться у рішенні суду, копія якого є у розпорядженні «Наших грошей».

Суд виніс рішення 20 лютого, напередодні дня, коли мали відбутись аукціони в закупівлях послуг харчування для Збройних сил України на квітень-червень цього року (3,76 млрд грн, 3,07 млрд грн, 0,05 млрд грн, 0,42 млрд грн, 0,35 млрд грн, 0,49 млрд грн, 0,05 млрд грн, 1,05 млрд грн, 1,05 млрд грн, 0,28 млрд грн, 0,28 млрд грн).

За рішенням суду, яке не підлягає оскарженню, «Держоператор тилу» більше не має права вимагати в цих закупівлях, аби учасники його торгів мали докази проведення дезінсекційних та дератизаційних робіт на складських об’єктах у 2023 році. Також не можна вимагати використання касових апаратів не менш як на 50% заявлених складів.

Окрім цього суд заборонив вважати підставою для недопуску в торгах невиконання зобов’язань фірмою по поставкам харчів для військових по попереднім контрактам під час вторгнення.

Весь перелік виключених або переписаних вимог за позовом «Трейд граніт інвесту»

Виключити такі норми з Додатку №8  «Вимоги до учасника та перелік документів, що надаються учасником у складі пропозиції»:

4.Копію договору (-ів)/актів виконаних робіт чи наданих послуг/журналів на здійснення дезінсекційних та дератизаційних робіт/послуг на заявлених Об’єктах дійсних/здійснених у 2023 році.

5.Копії актів, складених за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного контролю (інспектування) стосовно дотримання операторами ринку вимог законодавства про харчові продукти на не менше ніж 50% Об’єктів заявлених учасником (згідно наказу Міністерства аграрної політики № 143-22 від 21.01.22.) за період 2019 – 2023 рік. У разі якщо Об’єкт знаходиться в користуванні учасника на умовах оренди/суборенди таке право користування має поширюватись на визначений даним пунктом період.

6. Документальне підтвердження використання касових апаратів не менш як на 50% заявлених Об’єктів, шляхом надання даних для пошуку на сайті державної податкової служби України щодо зареєстрованих реєстраторів розрахункових операцій (РРО) або програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО), а саме:

  • податковий номер/ серія та номер паспорта;
  • фіскальний номер РРО;
  • найменування/ПІБ.

7. З метою пошуку у Реєстрі оператора ринку харчових потужностей, що ведеться Державної службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба), інформації про не менше, як 50% заявлених Учасником Об’єктів, такий учасник надає інформацію у формі витягу/інформаційного листа або іншого документа із зазначенням реєстраційного номеру потужностей, назви потужностей, назви оператора ринку та коду КАТОТТГ.

Виключити з «Оголошення про проведення процедури закупівлі» підпункт 15 пункту 18:

18.Підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі

Замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у спрощеній процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити пропозицію учасника процедури закупівлі в разі, коли:

15) учасник несвоєчасно та/або не в повному обсязі виконав зобов’язань за раніше укладеними договорами в межах бюджетної підпрограми 2101020/3 “Тилове забезпечення (окрім закупівлі пально-мастильних матеріалів)” бюджетної програми КПКВК 2101020 за період з 01.01.2022 по 31.12.2023.

Викласти у Додатку №7 «Кваліфікаційні критерії до учасників» абзаци у наступній редакції:

Поточна редакція Редакція за рішенням суду
1.1. Не менше половини заявлених Об’єктів повинні експлуатуватись та виконувати функції з виготовлення/реалізації/зберігання харчових продуктів. Учасник має підтвердити спроможність оперувати/обробляти відповідні обсяги номенклатурних позицій продуктів харчування, що підтверджується ним шляхом надання витягу з облікової системи, який містить не менше 400 різних номенклатурних позицій продуктів харчування (за виключенням підакцизних товарів та побутової хімії) (витяг повинен містити інформацію із не менш як половини заявлених Об’єктів, з яких здійснювалось відвантаження/реалізація харчових продуктів станом на дату оголошення даної закупівлі, дату подання пропозиції та дату першого робочого дня попередніх двох місяців до дати оголошення даної закупівлі).

–              завантаження/вивантаження транспортних засобів;

–   переміщення та розстановку палет, ящиків, мішків із подальшим відправленням по визначеним місцям Замовника;

–   сортування вантажів;

–   сортування продуктів харчування у відповідності до заявки і комплекту (переліку продуктів) Замовника.

Зазначені Об’єкти повинні бути облаштовані холодильними/морозильними камерами.

1.1.         Наявність в учасника спрощеної закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій, а саме: наявність загальною кількістю не менше ніж 2000 кв м складських та/або інших приміщень з холодильною/морозильною камерою не менше ніж 500 кв м, які учасник використовує для ведення господарської діяльності та зберігання продуктів харчування.

 

Учасник також підтверджує наявність холодильних/морозильних камер на Об’єктах шляхом надання копій договорів оренди або копію балансової відомості або інвентаризаційної відомості, актів приймання-передачі інших документів, що підтверджують право користування на дату оголошення спрощеної закупівлі. Учасник також підтверджує наявність холодильних/морозильних камер шляхом надання копій договорів оренди або копію балансової відомості або інвентирізаційної відомості, актів приймання-передачі інших документів, що підтверджують користування  на дату оголошення спрощеної закупівлі.

 

Рішення суду було прийнято за позовом одного з колишніх постачальників харчів для Міністерства оборони ТОВ «Трейд граніт інвест». Засновницею фірми є Юлія Павліченко. Це колишня власниця відомої за часів Порошенка компанії «Максмед інтернешнл». Тоді вона  блокувала торги «Укрзалізниці» на мільярди гривень завдяки оскарженням в Антимонопольному комітеті. Навіть прем’єр-міністр Володимир Гройсман публічно скаржився на дії «Максмеду».

«Максмед» на той час був прописаний у бізнес-центрі «Євразія» на вул. Жилянській, 75. Де також знаходилась громадська приймальня впливового нардепа від БПП Олександра Грановського. Після того як Порошенко втратив владу, «Максмед» змінив назву на ТОВ «Прайм-ф’южн-сейлс» та переїхав у офіс №4 по вул. Володимирська, 42г. Цей самий офіс до неї займало ТОВ «Торум» з групи Грановського (див. їхні зв’язки), яке за часів Порошенка було одним з найбільших постачальників палива для «Укрзалізниці» і Міноборони.

Суддею-доповідачем по справі був Володимир Кузьменко. Це один з «суддів Майдану», який забороняв українцям протестувати проти угрупування Януковича.  Колишній голова ліквідованого ОАСКу Павло Вовк у розмові про відмазування суддів апеляційної інстанції від дисциплінарної відповідальності називав його “нашим”:

Також в колегію Шостого апеляційного адмінсуду входили Ярослав Москаленко і Олена Ганечко.

За даними «Схем», Ярослав Москаленко не задекларував родинну нерухомість у Москві та апартаменти на узбережжі в окупованому Севастополі,  записані на дружину з 2020 року за паспортом громадянки РФ.

За даними «Слідства.інфо», раніше Олена Ганечко відмовилась повідомляти у декларації дані про дохід та кошти свого чоловіка, київського адвоката Ігоря Парубочия. Хоча його ім’я й телефон фігурували у комерційному оголошенні про продаж люксового позашляховика Porsche Cayenne та будинку за 300 тисяч доларів.

Юрій Ніколов, «Наші гроші»