Рітейл не прийшов на харчові торги Міноборони на 10 мільярдів, аукціони розіграли старі постачальники та повний неофіт (додано)
21.02.2024   //  

(додано повідомлення про скасування закупівель)

Сьогодні, 21 лютого, пройшли аукціони «Державного оператора тилу» Міноборони на харчування військових на очікувану суму 10,8 млрд грн. Зрештою процедури були скасовані. Про це повідомляється в системі «Прозорро» (торги на 3,76 млрд грн, 3,07 млрд грн, 0,05 млрд грн, 0,42 млрд грн, 0,35 млрд грн, 0,49 млрд грн, 0,05 млрд грн, 1,05 млрд грн, 1,05 млрд грн, 0,28 млрд грн, 0,28 млрд грн).

Після скандальних оскаржень в судах та публічних медіаатак на ці аукціони так і не прийшов жоден відомий рітейлер. Участь взяли виключно старі постачальники чи нові компанії, які взагалі не мали жодного досвіду поставок військовим.

Перемоги на загальну суму 8,1 млрд грн отримали фірми «Кросс прайм» (абсолютний новачок на держзакупівлях, оскаржував в суді вимоги замовник ), «Атомсервіс» (з групи «Військсервіс-волонтер») та «Контракт продрезерв 5» («дніпропетровські»).

Напередодні аукціонів Шостий апеляційний адмінсуд за позов «Трейд граніт інвесту» (теж брало участь у сьогоднішніх аукціонах) прийняв рішення про заборону «ДОТу» вимагати від учасників аби у них були склади, на яких травили крис ще у 2023 році. Також судді наказали аби замовник допускав до торгів фірми, які вже зривали поставки харчів військовим.

Пізно ввечері «ДОТ» повідомив про скасування усіх цих процедур закупівель.

«Вивчаючи законні механізми виконання рішення Апеляційного суду щодо задоволення позовних вимог ТОВ “Трейд Граніт Інвест”, команда DOT, зокрема, звернулась за консультаціями до Prozorro. Було отримане розʼяснення, що відповідно до Закону замовник може здійснювати зміни до процедур, проте лише до етапу, коли вони переходять у статус «Аукціон». Оскільки технічної та нормативної можливості внести зміни на етапі аукціону немає, DOT прийняв рішення скасувати всі 11 процедур».