В кошторис ремонту школи в Кривому Розі за 160 млн внесли йоржики для туалету по 4 тисячі (фото)
16.02.2024   //  

Департамент капітального будівництва Дніпропетровської ОДА 8 лютого за результатами тендеру замовив ТОВ «Будівельна група «Альфабуд» капітальний ремонт школи №89 на 160 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У 2021 році «Альфабуд» вже починав ремонт цієї школи на 117 млн грн. Однак в січні 2024 року той договір розірвали у зв’язку з істотною зміною обставин, оплативши 40 млн грн. За кілька днів до цього замовник оголосив нинішні торги очікуваною вартістю 174 млн грн.

Тепер до кінця 2025 року в гімназії №89 «Потенціал» відремонтують опалення, вентиляцію, кондиціювання, освітлення, водопостачання, відеоспостереження, пожежну та охоронну сигналізації, блискавкозахист, огорожу, систему керування евакуюванням людей в частині системи оповіщення і покажчиків напрямку рухів, озеленять і благоустроять територію.

Металопластикові вікна із двокамерним склопакетом 4i-10-4M1-10-4i та захисною сіткою врахували по 8 640 грн/кв. м. У грудні КП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської облради замовляло металопластикові вікна по 3 480 грн/кв. м із москітними сітками по 278 грн/кв. м. Тобто вікна для лікарні на 57% дешевші.

У київських магазинах вікна з таким склопакетом зараз пропонують по 2774 грн за квадратний метр з урахуванням знижки, або 3467 грн без знижки.

Три тримачі для туалетної щітки серії Lehnen Evolution L31031001 врахували по 4 084 грн/шт, тоді як в магазині він коштує 3091 грн.

Кабель ВВГнгд 5х4,0 врахували по 173 грн/м (тут і далі ціни вказано з ПДВ). Проте крупний постачальник «Укрпровід» у січневому прайс-листі пропонує його по 97 грн/м, що на 44% дешевше. Один із продавців на майданчику сайту «Епіцентру» продає такий кабель по 137 грн/м з урахуванням знижки, що на 20% дешевше.

Фарбу латексну Ceresit IN 52 Standart врахували по 276 грн/л, тоді як «Епіцентр» продає її по 230 грн/л, що на 17% дешевше. Фарбу Ceresit IN 56 Standart врахували по 426 грн/м, а в «Епіцентрі» її можна купити по 321 грн/л, що на 25% дешевше.

Клей Ceresit CM 117 врахували по 28 грн/кг, тоді як компанія «Хенкель Баутехнік (Україна)» продає його по 23 грн/кг, що на 18% дешевше.

Озеленення території зокрема передбачає висадку 8 400 кущів троянд на суму 1,2 млн грн.

Директором Департаменту є Олександр Кушвід, а уповноваженою особою – Вікторія Гончар.

Єдиним суперником було кам’янське ТОВ «Будівельна компанія «Профіжитлобуд» Сергія Падашулі, яким керує Ростислав Албов. За даними системи «YouControl» першозасновниками фірми були ТОВ «Промислові технології 20» і ТОВ «Юридична компанія «Бравіс» Олександра Голубєва. Останнє входить в асоціацію «Правова гільдія України» разом із ТОВ «Біг Фінанс Актив» Андрія Голубєва.

Директором «Альфабуду» є Андрій Стрілець. Фірма належить Ірині Петровій з Дніпра, яка є головою Запорізької обласної організації політичної партії «Соціальна реконструкція».

«Інформатор» пише: «Партія «прописана» у Дніпрі, до 2020 року її очолював близький до Геннадія Гуфмана юрист Євген Моршинін. Також «Соціальною реконструкцією» називалася програма Геннадія Гуфмана, з якою він брав участь у виборах у 2019 та 2020 роках у Дніпрі. Євген Моршинін також був співзасновником підприємства ТОВ «Готельний сервіс» у Дніпрі, яке пізніше записали на себе Геннадій Гуфман та його бізнес-партнер Євген Ліфшиць. Також Ірина Петрова працює директоркою у ТОВ «Агрорент Плюс», яке належить дніпрянину Ігорю Лапку, він же був власником фірми «Прем’єр Буд» (до жовтня 2021 року), яка брала участь у будівництві ЖК «Женева» у Дніпрі, чим займався партнер Гуфмана Ліфшиць».

Нагадаємо, Геннадій Гуфман є депутатом Дніпропетровської облради від партії «ОПЗЖ».

Раніше «Альфабуд» належав дніпровському ТОВ «Укрестейтсервіс» Валерія Зінченка, а до того – вищезгаданій фірмі «Біг Фінанс Актив», яка була першозасновником конкурента.

Послуги техніки підряднику надаватиме ТОВ «Ком+Транс» Анжели Горбенко, яким керує Сергій Генеральський. Воно у свою чергу орендує її у ПрАТ «Мережа Сервіс» і ФОП Лиса Людмила Георгіївна. «Мережа-Сервіс» належить Альберту Мерцалову. Однак першим директором та одним з засновників цієї фірми був Володимир Лисий – колишній віце-мер Дніпра, який очолював Департамент комунального господарства і капітального будівництва. У 2014 році його затримували за підозрою в розкраданні бюджетних коштів на тендерах.

Підприємниця Людмила Лиса, якій 65 років, займається діяльністю фітнес центрів. Вона має спільну адресу з Дніпропетровською філією громадської організації «Федерація падел України», якою керує. Падель – це вид спорту з ракетками мексиканського походження, у який зазвичай грають у парному розряді на закритому корті, трохи меншому за тенісний.

Усього з 2020 року фірма натендерила 1,26 млрд грн, найбільше – в нинішнього замовника.

Ганна Кислякова, «Наші гроші»