Мерія Бучі замовила ремонт будинку за 62 мільйони з оглядовими «заточками»
08.02.2024   //  

Бучанська міська рада Київської області 14 грудня за результатами тендеру замовила ТОВ «БК «Відбудова» капітальний ремонт житлового будинку на 61,67 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця року багатоквартирний житловий будинок по вул. Склозаводська, 9 відремонтують коштом місцевого  і державного бюджету для ліквідації наслідків збройної агресії.

У підсумковій відомості ресурсів найбільше коштів припадає на металопластикові вікна – 9 млн грн. Їх врахували по 5 200 грн/кв. м (тут і далі ціни з ПДВ). Мінераловатні плити щільністю 135 кг/кв. м врахували по 4 800 грн/куб. м. Оскільки не вказано марку, товщину та виробника, порівняти ціну з ринковими неможливо.

Декоративну штукатурку Ceresit CT 174 (зерно 1,5 мм) врахували по 153 грн/кг. «Епіцентр» і компанія «Хенкель Баутехнік (Україна)» продають її по 108 грн/кг, що на 30% дешевше.

Клейову суміш Ceresit CT 190 врахували по 17,6 грн/кг. «Інтербудсервіс» продає її по 13,92 грн/кг, а база будматеріалів «КУБ» пропонує її по 13,80 грн/кг. Тобто на 21-22% дешевше.

Ймовірна загальна переплата по цих двох позиціях складає 1,47 млн грн. За ці гроші можна купити десять квадрокоптерів DJI Mavic 3 Fly More Combo або облаштувати Стіну пам’яті, інсталяцію-меморіал загиблим бучанцям від рук росіян.

Згідно пояснювальної записки до кошторису, середньомісячна зарплата робітника в режимі повної занятості при розряді робіт 3,8 складає 12 559 грн. За даними Пенсійного фонду, нині показник середньої зарплати для обчислення пенсії вищий – 14 518 грн. А за даними порталу пошуку роботи «Work.ua», середня зарплата за вакансіями в Києві ще вища – 22 500 грн.

Фірма отримала замовлення без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов.

Для участі в торгах треба було погодитись працювати без авансу у випадку затримки фінансування. Також вимагалося обов’язкове відвідування та ознайомлення з об’єктом. Для відвідування треба було написати листа до замовника, зареєструвати цей лист у замовника і погодити дату та час відвідування об’єкту. А вже копію листа з вхідним номером реєстрації замовника надати у складі тендерної пропозиції. «БК «Відбудова» оприлюднила такий лист на «Прозорро» з датою, підписом і печаткою, але без вхідного номеру реєстрації замовника.

У тендерній документації замовник пише, що ця вимога не є дискримінаційною, адже доступ усім потенційним учасникам для попереднього огляду об’єкта та ознайомлення з обсягом робіт є цілком вільним і добровільним в будь-який робочий час. Однак, якщо учасник не зареєструє лист в замовника, то не зможе брати участь в торгах. Оглядами об’єкту займався начальник Відділу містобудування та архітектури Бучанської міськради Вадим Наумов.

Аналогічні вимоги щодо надання актів огляду об’єкту до проведення аукціонів оскаржувалися в АМКУ по інших тендерах, і колегія наказувала замовникам змінити тендерну документацію.

Разом із тим, огляд об’єкту та ознайомлення з проектною документацією є важливим для учасників з точки зору правильної оцінки об’єму та характеру робіт. Тобто дискримінація полягає в тому, що це має бути право учасників, а не обов’язок. Учасник не має бути зобов’язаний надсилати листа з проханням до замовника, щоб погодити дату та час відвідування об’єкту та реєструвати цей лист у нього, а потім подавати його у складі тендерної пропозиції.

Бучанську міську раду очолює Анатолій Федорук, уповноваженою особою є Олена Чирінська.

Директором місцевої фірми «Булівельна компанія «Відбудова» є Борис Лісовський. Вона належить киянину Олександру Клименко. Це та сама фірма з одруківкою в назві, про яку в своєму розслідуванні про відбудову Бучі згадували «Bihus.Info»:

«Директор підприємства Борис Лісовський раніше працював у київському КП «Київблагоустрій», де тоді ж працював Тімур Ткаченко – колишній бізнес-партнер Олексія Кулеби, який нині є заступником очільника ОП, але у 2022-му був керівником Київської державної обладміністрації, яка курувала процес відбудови і сама долучалася до роздачі підрядів. Цікаво, що раніше Кулеба також і особисто був причетний до роботи «Київблагоустрою», очолюючи у 2019-му профільний департамент КМДА. Цікаво, що паралельно з «Київблагоустроєм», Лісовський працював також і у приватних компаніях з орбіти колишнього очільника Дарницької райдержадміністрації Сергія Левади. Вже згаданий Ткаченко був свого часу його заступником.»

За даними порталу «Spending.gov.ua», за цим договором фірма вже отримала 3,34 млн грн.

Усього з 2022 року вона натендерила 190,33 млн грн, найбільше – в нинішнього замовника.

Ганна Кислякова, «Наші гроші»