Чернігівська ОДА за 29 мільйонів відремонтує ліцей по цінах x2
01.02.2024   //  

Управління капітального будівництва Чернігівської ОДА 18 січня за результатами тендеру замовило ТОВ «СС-Білдкомпані» капітальний ремонт будівель Чернігівського ліцею за 28,74 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До липня мають відремонтувати будівлі літер А2-1 та А1-1 Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою по вулиці Стрілецькій, 1. Замінять вікна і двері, влаштують стелю, підлогу, покрівлю, вентиляцію, опалення, водопровід і каналізацію, утеплять стіни.

У підсумковій відомості ресурсів суху суміш Ceresit CN-69 врахували по 34 грн/кг (тут і далі ціни вказано з ПДВ). Компанія-виробник «Хенкель Баутехнік (Україна)» продає таку суміш по 15 грн/кг, і «Епіцентр» теж пропонує її по 15 грн/кг. Це вдвічі дешевше від кошторисної ціни.

Металопластикові вікна врахували по 8 268 грн/кв. м. Днями на тендері щодо заміни вікон та дверей на енергоефективні Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб замовляв вікна по 3 480 грн/кв. м, що вдвічі дешевше.

Двокомпонентну еластичну гідроізоляційну мастику Ceresit CP 43 врахували по 677 грн/кг. База будівельних матеріалів «КУБ» продає таку мастику по 325 грн/кг, що вдвічі дешевше. Крім того, компанія «Мегатрейд СМ» пропонує її по 432 грн/кг, що в півтора раза дешевше.

Фірма отримала підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов. Для участі в них треба було підтвердити наявність фінансової спроможності трьома способами.

По-перше, вимагався річний дохід за останній звітний період не менше 100% очікуваної вартості закупівлі, тобто 28,94 млн грн. Зараз це доволі типова вимога. Нагадаємо, торік Держагентство відновлення оприлюднило свою методику проведення тендерів на відбудову цивільних об’єктів. Воно радить перевіряти дохід учасника за будь-який з трьох останніх років чи за менший звітний період поточного року. При очікуваній сумі до 100 млн грн рекомендується вимагати обсяг доходу не менше 80% очікуваної вартості закупівлі.

По-друге, сума наявних в учасника високоліквідних активів у рядку з кодом 1165 «Гроші та їх еквіваленти» мала бути не менше суми забезпечення виконання договору, тобто 1,44 млн грн.

По-третє, коефіцієнт поточної ліквідності мав бути не менше 0,99. Мова про співвідношення підсумку активів Балансу за розділом II «Оборотні активи» (рядок з кодом 1195) до підсумку пасивів Балансу за розділом III «Поточні зобов’язання і забезпечення» (рядок з кодом 1695).

Аналогічні вимоги оскаржувались в АМКУ по іншій закупівлі. Тоді колегія зобов’язала Управління інфраструктури Миколаївської ОДА змінити тендерну документацію, бо такі вимоги є дискримінаційними по відношенню до інших суб’єктів господарювання.

Управління капітального будівництва Чернігівської ОДА очолює Ярослав Слєсаренко, уповноваженою особою з питань закупівель є Віта Гмиря.

Місцевою «СС-Білдкомпані» володіє і керує Святослав Сердюк. Його дружина Анастасія Сердюк раніше працювала в нинішнього замовника – Управлінні капітального будівництва Чернігівської ОДА. Із 2022 року фірма натендерила переважно в нього ж 65,72 млн грн.

Ганна Кислякова, «Наші гроші»