Обслуговування будівель і гаражів Київради подорожчало на 19% проти минулого року
29.01.2024   //  

Київрада 17 січня без торгів замовила КП «Госпкомобслуговування» послуги з комплексного обслуговування об’єктів на 33,79 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч послуги надаватимуть за такими адресами: адмінбудинок на вул. Хрещатик, 36 «А», внутрішній будинок на вул. Хрещатик, 36 «Б», триповерховий будинок на вул. Хрещатик, 36 «В», гараж на шість відділень на вул. Хрещатик, 36 «Г», адмінбудинок на вул. Богдана Хмельницького, 6-А, гараж на три відділення на вул. Богдана Хмельницького, 6-А, літер «Б».

Мова про підтримання санітарного стану приміщень, утримання прибудинкової території і допоміжних приміщень, диспетчеризації функціонування комплексу адмінбудинків, обслуговування електромереж та установок, сантехнічних мереж, теплопунктів та систем теплопостачання, систем кондиціонування, забезпечення функціонування телефонного зв’язку, малярні, штукатурні, столярні, збірно-розбірні та вантажно-розвантажувальні послуги, обслуговування пленарних та інших засідань, гардеробне обслуговування.

Послуги коштують 2,83 млн грн на місяць. Торік Київрада так само без торгів замовляла цьому КП аналогічні послуги на 27,25 млн грн. Тоді послуги коштували 2,28 млн грн на місяць, що на 19% дешевше за нинішню ціну. Посеред минулого року вартість договору зменшили до 25,14 млн грн, але додаткову угоду з новою специфікацію не оприлюднили.

Закупівлю провели без торгів, бо послуги можуть бути надані виключно певним суб’єктом господарювання внаслідок відсутності конкуренції з технічних причин. Основною умовою застосування вказаного винятку згідно абзацу 4 підпункту 5 пункту 13 Особливостей є монопольне становище виконавця послуг, що повинно бути документально підтверджене.

В обґрунтуванні закупівлі уповноважена особа Андрій Дергалюк посилається на експертний висновок Івано-Франківської торгово-промислової палати №В-676 від 15 грудня 2023 року. Відповідно до цього висновку Київрада має підстави для укладання прямого договору з «Госпкомобслуговуванням» щодо комбінованих допоміжних послуг щодо різних об’єктів.

Сам висновок ТПП не оприлюднено, як того вимагає вказаний абзац Особливостей. Проте такий висновок знайшовся в аналогічній закупівлі 2021 року. В ньому було сказано, що за статутом «Госпкомобслуговування» це підприємство засноване на комунальній власності територіальної громади міста Києва, створене для експлуатації та утримання в належному стані комплексу адмінбудинків та споруд по вул. Хрещатик, буд. 36 та матеріально-технічного забезпечення діяльності апарату Київради і КМДА на платній основі.

Крім того, «створення підприємства, як конкретного комунального підприємства задля досягнення конкретної мети і з визначенням конкретних завдань у діяльності, а саме: для експлуатації та утримання в належному санітарно-технічному стані комплексу адмінбудинків та споруд по вул. Хрещатик, буд.36 та матеріально-технічного забезпечення діяльності апарату Київської міської ради та виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська адміністрація) на платній основі – виключає будь-яку альтернативу у виконанні зазначених послуг для замовника, оскільки зворотне суперечитиме статутним цілям, що визначені Київською міською радою при створенні КП «Госпкомобслуговування».

За статтею 11 закону «Про торгово-промислові палати в Україні» до повноважень ТПП не відноситься надання висновків щодо підтвердження наявності підстав для застосування вказаного абзацу Особливостей або статті 40 закону «Про публічні закупівлі». На сайті Івано-Франківської ТПП немає інформації про надання послуг з визначення відсутності конкуренції з технічних причин.

У грудні 2023 року Департамент (Центр) надання адміністративних послуг КМДА замовляв послуги з обслуговування адмінбудівлі за таким же кодом CPV 75130000-6 через відкриті торги. Там переміг єдиний учасник ФОП Левченко Валерій Васильович. Загалом із 2016 року він натендерив 3,02 млн грн, виключно в Департаменту надання адміністративних послуг.

Ганна Кислякова, «Наші гроші»