Міністерству оборони запропонували індійські пікапи на 16% дорожче, ніж у контракті міськради Бахмута (додано)
25.01.2024   //  

Tata Xenon X2

(додано пояснення Дани Ярової)

ДП «Агенція оборонних закупівель» Міноборони оголосило закупівлю пікапів з нульовою очікуваною вартістю. Найдешевшою пропозицією виявились індійські пікапи Tata Xenon X2 по 1,16 млн грн. Про це повідомила у «Фейсбуці» Дана Ярова, радниця заступника міністра оборони Дмитра Кліменкова.

Аукціон Агенції проходить на комерційному майданчику в закритому режимі, тому технічні характеристики та умови поставки невідомі. Про найдешевші запропоновані пікапи Tata Xenon X2 з Індії по 1 164 000 грн із ПДВ відомо лише, що вони 2023-2024 року випуску. Хто зробив таку пропозицію – також невідомо.

Переможці на цій закупівлі ще не обрані, і взагалі невідомо, чи підходять індійські пікапи під вимоги Міноборони. Також невідомі критерії, за якими зрештою оберуть ті чи інші авто для ЗСУ.

Як додатково повідомила «Нашим грошам» радниця заступника міністра Дана Ярова, це перші торги такого типу у виконанні «Агенції оборонних закупівель». Вони справді почались на комерційному майданчику, але закупівля пікапів обов’язково завершиться у системі «Прозорро».

Суть нової моделі полягає у наступному. «Агенція» провела сигнальну процедуру, в рамках якої отримала від ринку пропозиції щодо ціни та моделі автомобілів, доступних для постачання в Україну. За результатами аналізу отриманих пропозицій замовник визначиться з технічними вимогами до пікапів та очікуваною вартістю торгів. І вже тоді оголосить класичну закупівлю у системі «Прозорро». Коли це буде поки достеменно невідомо, але це відбудеться ближчим часом.

У грудні Бахмутська міськрада замовила ТОВ «Авто-Регіон» 20 повнопривідних пікапів Tata Xenon X2 chassis 2.2L pick-up crew cabin по 980 500 грн із ПДВ, тобто на 16% дешевше. Це була закупівля без торгів, коштом місцевого бюджету для передачі військовим частинам МО.

Рік випуску пікапів у бахмутському договорі не вказаний, але з огляду на річну гарантію на авто вони мають бути новими. Згідно угоди, автомобілі мають дизельний двигун Євро 5 об’ємом 2,2 л і механічну коробку передач. Позначення «crew cabin» означає, що кузов має два ряди сидінь і четверо дверей.

Пікапи мали оплатити протягом п’яти банківських днів після поставки. Спершу їх мали поставити у Дніпро, де зараз знаходиться Бахмутська міськрада, до 25 грудня 2023 року. Однак згодом строк поставки продовжили додатковою угодою до 31 січня 2024 року. Причиною став лист постачальника «Авто-Регіон» від 25 грудня про проблеми з логістикою. Постачальник повідоми про завантаженість у кінці року портів Туреччини, що сприяє виникненню ускладнень у вивантаженні товару після його перевезення морем і завантаженні на автовози, на які у портах на сьогодні склався дефіцит.

Раніше, у квітні 2023 року військова частина А7032 без торгів замовляла «Авто-Регіону» 20 пікапів спецпризначення Tata Xenon X2 chassis 2/2L по 968 417 грн із ПДВ. Деталі невідомі.

Столичним «Авто-Регіоном» володіє і керує киянин Дмитро Гайдамаха. Він є засновником ТОВ «Авто-Регіон Інвест» разом з Ельмірою Гайдамахою, а керує фірмою Ольга Білоусова.

Загалом із 2016 року «Авто-Регіон» отримав державних підрядів на суму 889,72 млн грн.

Анна Сорока, «Наші гроші»