Служба відновлення відбудує міст біля фронту на Донеччині за півмільярда: ціни будматеріалів докладно невідомі
22.01.2024   //  

Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Донецькій області 10 січня за результатами тендеру замовила ТОВ «Автомагістраль-Південь» капітальний ремонт мосту в Донецькій області за 499 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч мають відремонтувати міст на км 83+450 автодороги загального користування державного значення Т-05-14 Добропілля – Лиман. За даними «Dream», міст через річку Сіверський Донець розташований у селищі Райгородок і забезпечує транспортний зв’язок між Донецькою і Луганською областями. Він зруйнований в результаті військової агресії Росії проти України. Зокрема зруйновані прогонові будови, балки, ригелі та частково опори, тротуари, огородження, покриття, водовідвід. Генеральним проектувальником ремонту є ПВКП «Технотранспроект», а експертний звіт видало ТОВ «Експерт Проект Груп».

Підсумкова відомість ресурсів і локальні кошториси не опубліковані, тому порівняти ціни будматеріалів із нинішніми ринковими цінами неможливо. Натомість разом із договором оприлюднили Договірну ціну за укрупненими показниками вартості, яка містить лише ціни на роботи без зазначення цін на будматеріали. У ній вказано, що вона складена за поточними цінами станом на 27 грудня 2023 року. Ще оприлюднили Перелік матеріальних ресурсів, у якому не розділено вартість будматеріалів і вартість їхньої доставки до місця робіт. До того ж, у ньому стоїть посилання на базу даних цін ДП «ДерждорНДІ» за травень 2023 року. Саме травень 2023 року свого часу був вказаний в експертному звіті щодо кошторису ремонту.

Нагадаємо, у жовтні Держвідновлення рекомендувало регіональним службам публікувати у «Прозорро» відомості ресурсів з цінами будматеріалів. При цьому воно повідомило про факти недотримання замовниками попередніх рекомендацій. Разом із тим, після листа Держвідновлення деякі Служби почали публікувати кошториси з новими договорами.

Очікувана вартість закупівлі складала 507 млн грн. ТОВ «Харківмістдорбуд» Михайла Матисєка і Сергія Чубенка запропонувало нижчу ціну 480 млн грн. Фірмі дали добу на виправлення низки недоліків, але один із них вона так і не виправила. А саме не подала договір із банком, відповідно до якого видана гарантія. Тому її відхилили, а переможцем стала наступна «Автомагістраль-Південь» із ціною 499 млн грн. Економія склала 1,7%.

Одеська «Автомагістраль-Південь» Олександра Бойка перебуває на другому місці серед шляхових компаній України за сумою виплат від початку повномасштабного вторгнення.

Анна Сорока, «Наші гроші»