Через «заточки» каналізаційна труба в Луцьку виявилась вдвічі дорожчою від Львівщини (додано)
22.01.2024   //  

«Луцькводоканал» повідомив, що цей колектор на межі обвалу

(додано повідомлення керівника “Луцькводоканалу”)

КП «Луцькводоканал» 21 грудня за результатами тендеру замовило ТОВ «Вельт Капітал» ремонт каналізації в Луцьку за 49 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До осені мають виконати капітальний ремонт ділянки каналізаційного колектора діаметром 900 мм по вул. Карпенка-Карого, а також відновити покриття тротуару, проїжджої частини і парковок. Передбачено аванс 30% і оплату решти протягом півмісяця після виконання робіт.

У підсумковій відомості ресурсів безнапірні гофровані двошарові труби Е2-К для зовнішніх каналізаційних мереж діаметром 600 мм врахували по 5 282 грн/м (тут і далі ціни із ПДВ). У грудні Зимноводська сільрада на Львівщині провела торги на ремонт вулиці, в яких взяло участь чотири фірми, що забезпечило економію 15%. У переможця такі ж труби коштували 2 628 грн/м, що вдвічі дешевше від нинішніх торгів «Луцькводоканалу» з одним учасником.

Крім того, поліетиленові труби для холодної води ПЕ 100 SDR 17 200х11,9 врахували по 1 185 грн/м. Виробник «Трубполімергруп» пропонує їх по 626 грн/м, що вдвічі дешевше. Сайт «All Electro» продає труби виробництва «Ельпласт» по 774 грн/м, що на третину дешевше.

Загалом на два види труб припадає 6,11 млн грн. Якби їх замовляли по вказаних ринкових цінах, то могли б витратити б 3,15 млн грн. Отже, можлива переплата складає 2,96 млн грн.

Ціни на бетон, асфальтобетон, розчин, пісок і щебінь у луцькому кошторисі відповідають ринковим.

Додано:

Директор «Луцькводоканалу» Віктор Гуменюк на сесії Луцької міськради 31 січня заперечив завищення цін. Мовляв, «є щонайменше 10 видів та типів труби одного і того ж діаметру з дуже різними параметрами, також є виробники з різними технологіями виготовлення труб». За його словами, «в програмному продукті «АВК», який в переважній більшості використовується проєктантами, кошторисниками закладені узагальнені назви матеріалів чи обладнання, а конкретна специфікація визначається безпосередньо в проєктній частині».

У публікації міськради було наведено січневий прайс-лист компанії «Євротрубпласт» на двошарові профільовані труби Корсис, Gigapipe, Корсис Про із розтрубом (муфтою) для безнапірних трубопроводів. Напроти діаметру 679/600 мм стоїть галочка, але неясно, біля варіанту жорсткістю SN8 по 4 850 грн/м або варіанту жорсткістю SN16 по 8 594 грн/м.

Однак у технічному завданні замовника і в підсумковій відомості ресурсів підрядника було вказано «Труби Е2-К двошарові гофровані безнапірні для зовнішніх каналізаційних мереж діаметром 600 мм». Профільовані труби Корсис, Gigapipe, Корсис Про там не згадуються.

В оприлюдненому Гуменюком додатку до експертного звіту щодо проектної документації теж було вказано «пластикових двошарових гофрованих каналізаційних труб Ø 600 мм».

Проектну документацію PD01:1014-1590-0066-7891 виконало ПП «Інжинірингова компанія «Дорпроектстандарт». Експертний звіт EX01:2421-3633-5220-8805 стосовно об’єкту класу наслідків СС2 за три дні виконало ТОВ «Євроекспертиза» – лідер ринку «швидких експертиз», що виконуються у дуже стислі терміни (див. «Вікно у світ корупції на ринку будівельної експертизи»). Договір на експертизу укладений 4 грудня 2023 року, а звіт виданий 7 грудня 2023 року. Єдина державна електронна система у сфері будівництва за цими номерами видає мінімум інформації. Отже, у відкритому доступі немає даних про те, які саме труби, що підпадають під узагальнену назву «Труби Е2-К двошарові гофровані безнапірні для зовнішніх каналізаційних мереж діаметром 600 мм», закопають у колектор.

Крім того, міськрада навела січневий прайс-лист «Євротрубпласту» на поліетиленові труби для холодної води ПЕ 100 SDR 17 виробництва ТОВ «Рубіжанський трубний завод» і ТОВ «Калуський трубний завод» (в 2022 році компанії були передані в управління АРМА, бо ними володіли росіяни). Діаметр 200х11,9 коштує 1 197 грн/м, що майже відповідає кошторису.

Фірма отримала підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов. Для участі в тендері треба було принести аналогічний договір на капремонт, реконструкцію або будівництво, де виконувались роботи з відновлення бетонних і залізобетонних конструкцій у місцях руйнування методом наформовання полімерцементного розчину. Причому сума виконання цього договору мала бути не менше очікуваної суми 51 млн грн. «Вельт Капітал» завантажив договір із ЛКП «Львівавтодор» про капремонт вулиці Пекарської на 97 млн грн.

Ще замовник вимагав чистий дохід за воєнний 2022 рік не менше очікуваної суми 51 млн грн. У фірми було 168 млн грн. Також була мінімально обов’язкова кількість працівників: головний інженер, сертифікований інженер-проектувальник, інженер з охорони праці, інженер з пожежної безпеки, троє виконавців робіт і шестеро дорожніх робітників. При цьому треба було підтвердити, що певна кількість працівників пройшла перевірку знань із пожежної безпеки (5), цивільного захисту (3), охорони праці (5) та електробезпеки (2).

«Луцькводоканал» очолює Віктор Гуменюк. Уповноваженою особою є Анатолій Мосійчук.

«Вельт Капітал» належить львів’янці Тетяні Павленко. Колись засновницею була Ярина Газда з Городка. Послуги техніки фірмі надаватиме ТОВ «Сімбо Капітал» Богдана Радика з Львівщини, який також володіє ТОВ «Дорожньо будівельна компанія «Дерех». Загалом із 2016 року переможець отримав підрядів переважно на Львівщині на суму 3,82 млрд грн.

Анна Сорока, «Наші гроші»