ОДА віддала улюбленцю 200 мільйонів на реконструкцію ліцею в Коростені з 20-відсотковою маржею
19.01.2024   //  

Департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА 3 січня за результатами тендеру уклав угоду з ТОВ «АртХаус» щодо реконструкції Коростенського міського ліцею №2 вартістю 199,82 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч мають реконструювати учбовий корпус А-2, майстерню і їдальню, зробити відеоспостереження, дизель-генераторну станцію, автоматизовану систему контролю електроенергії, зовнішні мережі водопроводу та каналізації, теплові мережі, зовнішнє освітлення та благоустрій території.

У підсумковій відомості ресурсів гарячекатану арматурну сталь періодичного профілю класу А-ІІІ діаметром 12 мм врахували по 49 386 грн/т (тут і далі ціни вказано з ПДВ). Компанія «Iron World» продає таку арматуру по 28 450 грн/т, а «Сталь Союз» – по 28 500 грн/т. Це на 42% дешевше від кошторису. Крім того, днями на тендері Житомирської міськради щодо укриття така сама арматурна сталь була врахована по 35 580 грн/т, що на 28% дешевше.

Природній рядовий пісок врахували по 410 грн/куб. м. Моніторинг «ДерждорНДІ» за листопад показує, що найвища ціна піску в Житомирській області становила 293 грн/куб. м, а це на 29% дешевше. До того ж, у грудні «Житомиртеплокомуненерго» купляло пісок по 414 грн/т із доставкою. У перерахунку на куби це 290 грн/куб. м, бо в одній тоні 0,7 кубів піску.

Припливно-витяжну установку з рекуперацією тепла Green STP-5 Aerostar врахували по 785 213 грн. Департамент капітального будівництва Дніпропетровської ОДА два місяці тому замовив таку установку в укриття для Криворізького ліцею №95 по 615 954 грн, що на 22% дешевше.

Самовирівнювальну суміш Ceresit СN 69 врахували по 18,5 грн/кг. Виробник «Хенкель Баутехнік (Україна)» продає її по 15,2 грн/кг, що на 18% дешевше.

Фірма отримала підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов.

Обов’язки директора Департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА тимчасово виконує Сергій Сорокін. Уповноваженою особою з питань закупівель є Руслана Пархомець.

Місцевою фірмою «АртХаус» керує Василь Герасимчук. Фірма належить Петру Боблу, чий син Андрій Бобло раніше працював у Державній архітектурно-будівельній інспекції та Житомирській ОДА. «АртХаус» має спільну адресу з ТОВ «Зодчество Лтд», що належить Володимиру Кочережку та директором якої є Наталія Бобло.

«АртХаус» орендує техніку в ПП «Елітбуд-1» та ФОП Болейко Денис Олександрович. Засновниками «Елітбуд-1» є Василь Бойко і Денис Болейко. Останній був пов’язаний з братами Черпіцькими, яких називали лідерами угрупування «Чепчики».

Із 2016 року фірма натендерила 1,31 млрд грн, найбільше – у нинішнього замовника.

Ганна Кислякова, «Наші гроші»