Школа спорту на Дарниці провела тендер на ремонт приміщення за 17 мільйонів із заточкою: ціни Х2
11.01.2024   //  

Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Школа спорту» Київради 28 грудня за результатами тендеру замовила ТОВ «Будівельне підприємство «Буд-граніт» капітальний ремонт приміщень за 16,7 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До вересня 2024 року у підвалі та на першому поверсі по провулку Ігоря Качуровського, 1 в Дарницькому районі Києва відремонтують вентиляцію, опалення, водопровід, каналізацію та встановлять вантажний ліфт на дві зупинки.

У підсумковій відомості ресурсів врахували екструдований пінополістирол Penoboard XPS товщиною 100 мм по 9 468 грн/куб. м (тут і далі ціни з ПДВ). Магазин «Eximbud» продає його по 4 360 грн/куб. м, а магазин «Budmat» – по 4 800 грн/куб. м, що вдвічі дешевше.

Суміш бетонну готову важку В15 (тобто С12/15) врахували по 4 641 грн/куб. м. Нині столична група «Ковальська» пропонує різновиди бетону В15 по 2 508-3 015 грн/куб. м, що принаймні на 35% дешевше.

Готовий кладковий цементний розчин М100 врахували по 5 040 грн/куб. м. «Ковальська» пропонує його по 2 805-3 045 грн/куб. м, що на 39% дешевше.

Кабель ВВГнг-LS врахували по 87 грн/м. Крупний постачальник «Укрпровід» у своєму грудневому прайс-листі пропонує його по 38,6 грн/м, що вдвічі дешевше.

Фірма отримала підряд без конкуренції, бо на торги більше ніхто не прийшов. Для участі в них треба було надати аналогічний договір на будівництво, реконструкцію, капітальний або поточний ремонт приміщення (будівлі). Причому це мав бути соціальний об’єкт (навчальний, медичний або спортивний заклад). Крім того, аналогічний договір мав бути укладений тільки із замовником у розумінні закону «Про публічні закупівлі». Тобто, якщо фірма ремонтувала приватну школу чи недержавний медичний центр, то не змогла би взяти участь в торгах.

Аналогічна вимога оскаржувалась в АМКУ по іншій закупівлі, і колегія зобов’язала КП «Інженерний центр» Київради змінити тендерну документацію. Вимога щодо аналогічного договору із «замовником у розумінні Закону» є дискримінаційною, бо суперечить такому принципу здійснення закупівель як недискримінація учасників і обмежує коло учасників.

Послуги з розрахунку очікуваної вартості ремонтних робіт Школа спорту замовляла ФОПу Березовський Олег Вікторович. Мінекономіки затвердило примірну методику визначення очікуваної вартості, яка застосовується для визначення замовником очікуваної вартості предмета закупівлі товарів, робіт та послуг, закупівля яких здійснюється відповідно до положень Закону України «Про публічні закупівлі». Якщо замовник завищив очікувану вартість, то такі дії можуть кваліфікувати як службову недбалість, яка є кримінальним правопорушенням відповідно до статті 367 Кримінального кодексу України.

Директором та уповноваженою особою «Школи спорту» є Олександр П’ятишкін.

Власником і директором столичної фірми «Буд-граніт» є Федір Федько. Статутний капітал фірми складає 500 грн. Він також керує та володіє ТОВ «Проектно-будівельна компанія «Нувель» із статутним капіталом 3 000 грн. Разом із Євгеном Турчаком, Віталієм Полонніковим, Іваном Вакуленко заснували ГО «Слава ракетчикам», ГО «Київська міська спілка учасників АТО Деснянського району», ГО «Ветеранський рух України». Також Федір Федько разом із Володимиром Симонцем, Віктором Любченком, Олексієм Пасічним та Михайло Ченбаєм заснували обслуговуючий кооператив «Житлово-будівельний кооператив «Ветеранський рух України», який зареєстрований в Шевченківському районі Києва.

У вересні 2023 року поліція повідомляла про викриття механізму заволодіння державними коштами за ч. 5 ст. 191 ККУ «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» в особливо великих розмірах або організованою групою. Зі столичного бюджету були виділені кошти на капремонт і реставрацію приміщення Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи по провулку Качуровського. За даними слідства, виконувач обов’язків директора КДЮСШ вніс до акту виконаних робіт недостовірні відомості щодо завищення вартості та обсягу виконаних робіт. Проте на рахунки підрядника безпідставно перерахували кошти місцевого бюджету. Відтак поліція вважає, що фігуранти могли привласнити 1 млн грн державних коштів, які в подальшому розподілили між собою.

Із 2019 року фірма натендерила 46 млн грн. За 2023 рік вона має лише один підряд, окрім нинішнього: спортивна школа «Козак» замовила їй капремонт приміщення за 18 млн грн.

Ганна Кислякова, «Наші гроші»