«Ощадбанк» замовив у Джуринського інкасаторських броньовиків на 533 мільйони, дешевших китайців викинули
22.12.2023   //  

АТ «Ощадбанк» 5 грудня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «ВіДі Юнікомерс» про закупівлю броньованих інкасаторських автомобілів на 13,42 млн євро, або 532,98 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Протягом року виробник має поставляти 140 панцерованих спеціалізованих оперативних інкасаторських автомобілів на базі шасі марки Ford Transit Chassis Cab MCA 470 L3 LWB по 96 тис євро, або 3,81 млн грн. Договір передбачає аванс 80% і оплату решти після поставки.

Автомобілі матимуть пасажирський і вантажний відсіки, внутрішнє сталеве панцерування пасажирського відсіку класу захисту ПЗСА-3, евакуаційний люк, інкасаторський сейф, сейф тимчасового зберігання цінностей, систему відеонагляду, сигнальні пристрої тощо.

Рік тому, в грудні 2022 року «Ощадбанк» замовляв фірмі «ВіДі Юнікомерс» інкасаторські автомобілі на такому самому шасі трохи дорожче в євро – по 97 тис євро, або 3,78 млн грн.

Нині фірма «Guangdong Baolong Automobile Co., Ltd.» (Китай) пропонувала інкасаторські автомобілі на шасі Ford Transit трохи дешевше – за 13,19 млн євро. Однак її відхилили, бо вона не подала довідку про досвід з листами-відгуками і документ про взяття на облік в органах МВС України як підприємства, пов’язаного з виробництвом транспортних засобів та їх складових частин, і присвоєння реєстраційного номеру. Також китайська фірма вказала колісну базу довжиною 3 750 мм замість вказаної в технічному завданні довжини 3 950 мм, а щодо системи курсової стійкості ESP зазначила, що «оригінальне шасі Ford не має такої функції». Ще її документи були з перекладом на українську мову, який не є офіційним.

Фірма вимагала від замовника пояснити своє відхилення і погрожувала, що «не залишить ваші добровільні рішення без належного судового розгляду, а також надасть інформацію про цю подію відповідним органам України». Замовник повторив підстави для відхилення.

Дорожчим конкурентом було столичне ТОВ «Німецько-українська фірма «ДУАЦ» Ірини Марвієць і Віктора Чернілевського, яким керує Вячеслав Соловей. Воно повідомило, що має виробництво у Василькові, й пропонувало інкасаторські автомобілі на такому самому шасі.

Компанія «ВіДі Юнікомерс» входить у групу «ВіДі Груп» Віталія Джуринського.

За часів керівництва «Ощадбанком» Сергієм Наумовим з 2020 року банк уклав договорів з «ВіДі Юнікомерс» щодо броньовиків на 1,37 млрд грн. У 2018-2019 роках у «Прозорро» не було даних про закупівлі «Ощадом» броньовиків, у 2016-2017 роках були на 278 млн грн.

Анна Сорока, «Наші гроші»