На Оболоні дали 18 млн на ремонт школи – або тендер провели заднім числом, або там має бути 190 робітників, або завищили кошторис
14.12.2023   //  

Договір з підрядником підписали 11 грудня, але станом на цю дату в школі вже проводили утеплення фасаду. Про це свідчить фото у “google”.

Управління освіти Оболонської РДА 11 грудня за результатами тендеру замовило ТОВ «Центра-Буд» ремонт школи за 18 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2023 року мають виконати заходи з енергозбереження школи №9 по проспекту Рокоссовського, 5 в Оболонському районі Києва. Судячи з даних Google, значна частина утеплення фасаду вже була проведена станом на дату підписання угоди з підрядником.

У підсумковій відомості ресурсів найбільше коштів припадає на теплоізоляційні плити для утеплення фасаду товщиною 150 мм щільністю 135 кг/куб. м. Їх врахували по 870 грн/кв. м, але без зазначення марки та назви виробника (тут і далі ціни вказано з ПДВ). Аналогічні за властивостями плити українського виробника Izovat на ринку можна купити за ціною 600633 грн/кв. м, що на 27% дешевше.

Теплоізоляційні плити товщиною 50 мм щільністю 135 кг/куб. м врахували по 290 грн/кв. м. «Епіцентр» пропонує такі плити різних виробників за цінами від 211 грн/кв. м до 260 грн/кв. м, що на 10-27% дешевше.

Розчинову суміш для приклеювання та захисту плит із мінеральної вати Ceresit CT 190 врахували по 20,30 грн/кг. В «Епіцентрі» її можна купити по 17 грн/кг, що на 16% дешевше.

Силікатну ґрунтувальну фарбу Ceresit CT 15 Silicone враховано по 233 грн/л, що відповідає її ринковій ціні.

Загальна кошторисна трудомісткість складає 30 409  людино-годин. При восьмигодинному робочому дні для виконання робіт знадобиться 3 801 людино-днів. Оскільки роботи треба виконати за 20 днів (до 31 грудня 2023 року), на об’єкті щодня мають працювати 190 людей.

У довідці про працівників фірма вказала 12 працівників. Вона не залучатиме субпідрядників.

Згідно пояснювальної записки до кошторису, середньомісячна зарплата робітника при розряді робіт 3,8 складає 18 000 грн. За даними Пенсійного фонду, показник середньої зарплати для обчислення пенсії в Україні нижчий – 14 518 грн. За даними порталу пошуку роботи «Work.ua», нині середня зарплата за вакансіями в Києві вища – 21 300 грн.

«Центра-буд» отримала підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов.

Для участі в них треба було надати аналогічний договір, укладений не раніше 2018 року, предметом закупівлі якого є предмет закупівлі даних торгів. Мова про капітальний ремонт фасаду (заходи з енергозбереження) в школі. Фірма подала чотири аналогічних договори: один 2018 року на заходи енергозбереження (капітальний ремонт покрівлі, заміна вікон) будівлі спортивної зали у школі та три на капремонт приміщень навчальних закладів.

Управління освіти Оболонської РДА очолює Олексій Пономаренко, а уповноваженою особою є Дмитро Бугай.

Столичною «Центра-Буд» керує Володимир Кушнарьов. Володіє компанією Валентина Левченко, яка зареєстрована в окупованому Луганську. Ще вона володіє ТОВ «Київський завод пінобетону» разом із луганчанами Данилом Воловіковим та Яною Шведченко.

Усього з 2018 року фірма натендерила 175 млн грн, найбільше – в нинішнього замовника.

Ганна Кислякова, «Наші гроші»