Білоцерківські «регіонали» взяли 7 млн на пам’ятник борцям за волю та незалежність України
14.12.2023   //  

Департамент ЖКГ Білоцерківської міськради Київської області 24 листопада за результатами тендеру замовила ТОВ «Білоцерківрозоптторг» реконструкцію площі за 7,19 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До середини 2024 року в Білій Церкві реконструюють площу по вулиці Героїв Небесної Сотні зі спорудженням пам’ятника на честь борців за волю та незалежність України. У тому числі встановлять п’єдестал, скульптурну композицію «Воїни світла» та інтерактивний інформаційний стенд, влаштують вуличне освітлення та виконають благоустрій території.

У підсумковій відомості ресурсів 1,94 млн грн припадає на декоративні панелі товщиною 3 мм із кортенівської сталі з панкретуванням, тобто умисним прискоренням корозії. Панелі з лазерною різкою врахували по 12 928 грн/кв. м, а без – по 11 481 грн/кв. м (тут і далі ціни й суми вказано з ПДВ). Порівняти ціни з ринковими на такий специфічний товар неможливо.

Ґрунтові світильники LED IP 68 врахували по 7 560 грн/шт., але без зазначення бренду та потужності. ІР 68 – це ступінь захисту оболонки. За такими параметрами магазин «Brille» продає світлодіодні світильники потужністю 1-3 Вт по 1 650-2 190 грн/шт. «Епіцентр» продає ґрунтовий світильник LED Brille IP68 потужністю 3 Вт по 1 650 грн/шт., що на 78% дешевше.

Зенітні прожектори 60W LED 10R врахували по 48 600 грн/шт. Компанія «BIG» продає такі прожектори по 31 500 грн/шт., що на 35% дешевше. Компанія «ProShow» та магазин «Hitonline» пропонують такі прожектори по 38 250 грн/шт., що на 21% дешевше.

Фірма отримала підряд без конкуренції, бо на торги більше ніхто не прийшов. Для участі в торгах треба було подати аналогічний договір на будівництво, реконструкцію або капремонт об’єктів благоустрою. «Білоцерківрозоптторг» надав аналогічний договір на реконструкцію тротуарної частини вулиці Ярослава Мудрого в Білій Церкві. Річний дохід (виручка) за 2022 рік мав бути не менше 7,22 млн грн. У фірми було 26,69 млн грн. Ще треба було принести довідку від кредитно-фінансової установи про наявність на рахунках залишку коштів у обсязі не менше 30% очікуваної вартості закупівлі, тобто 2,17 млн грн. Фірма мала 6,05 млн грн.

Низка громадян подали звернення до Держаудитслужби:

«Недоцільна витрата коштів під час війни. Реконструкції почекають. Щодня гинуть захисники від нестачі автомобілів для евакуації, дронів, засобів захисту, медикаментів. І роблячи вибір: врятувати живих чи вшанувати померлих (плюс зробити реконструкцію) ви вибираєте друге. Люди мають вшановувати загиблих під час хвилини мовчання. Хто зупиняється о 9:00 на вулицях? Тому доцільно за ці кошти закрити потреби захисників на фронті. Зараз ради різних значень почали FPV-дрони закупляти. Доєднуйтесь», «Грошіна ЗСУ. Пам’ятник після перемоги. Поки ви будуєте пам’ятники наші герої вмирають», «Під час війни витрати коштів на пам’ятники та реконструкції – це злочин. Кошти мають спрямовуватися на фінансування армії».

Департамент ЖКГ очолює Ольга Іванова, а уповноваженою особою є Валерій Горобченко.

Директором «Білоцерківрозоптторг» є Сергій Іванович Павленко, а засновником – Іван Феодосійович Павленко. Останній колись був членом виконкому Білої Церкви та членом Партії регіонів. Раніше до переліку засновників фірми також входила Любов Миколаївна Терещенкова, яка була головою первинної організації «Партії регіонів» у Білій Церкві.

Із 2016 року фірма натендерила 387 млн грн, найбільше – в нинішнього замовника.

Ганна Кислякова, «Наші гроші»