СБУшники купили позашляховик Toyota Land Cruiser Prado за 1,8 мільйона
13.12.2023   //  

Управління Служби безпеки України в Одеській області 16 листопада за результатами тендеру замовило ТОВ «ВіДі Автострада» легковий автомобіль за 1,80 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч мають поставити легковий автомобіль спеціалізованого призначення на базі позашляховика Toyota Land Cruiser 150 Prado Comfort+ із проблисковими маячками.

Повнопривідний автомобіль кольору «темно-синій металік» матиме дизельний двигун об’ємом 2,8 л та автоматичну коробку передач. У ньому будуть різні системи безпеки, фронтальні та бокові подушки безпеки водія та переднього пасажира, колінна подушка безпеки водія, захисні бокові шторки, круїз-контроль, клімат-контроль, передній та задній датчики паркування, система допомоги під час паркування із камерою заднього виду зі статичними графічними підказками, кнопка запуску двигуна, датчики дощу та освітлення, підігрів передніх сидінь, зовнішні дзеркала з електроприводом та обігрівом. Додатково в автомобілі повинні бути передбачені дві світлодіодні фари-стробоскопи XT-4 Blue/Blue.

У салонах немає комплектації Comfort+, а комплектація Comfort коштує від 1,82 млн грн.

Компанія отримала це замовлення без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов. Для участі у них треба було принести договір, аналогічний предмету закупівлі, який зазначено в тендерній документації, за останні два роки. «ВіДі Автострада» подала договір з Управлінням поліції охорони в Одеській області за 2021 рік щодо Toyota Camry.

Громадяни подали низку звернень до Держаудитслужби щодо недоцільності цієї закупівлі: «Нерозумна витрата державних коштів під час війни. Волонтери за ці кошти проганяють 3-4 укомлектовані і переобладнані машини для виконання бойових завдань. А це в 3-4 рази більше врятованих життів. Кошти мають витрачати розумно. А якщо для власних цілей, то по Одеській області можна і на дешевшій машині їздити», «Купіть авто по проще! Гроші на ЗСУ!!!», «Автівки на передову необхідні , а не для перевозки представників влади . Наразі можна закупити простіше та дешевше авто . Або громадській транспорт є».

Компанією «ВіДі Автострада» з-під Києва, яка є офіційним дилером автомобілів Toyota в Україні, керує Олександр Джуринський. Вона входить у групу «ВіДі» Віталія Джуринського.

Анна Сорока, “Наші гроші”