Поліція через відкриті торги купила шоломи на третину дешевше, ніж рік тому без торгів
12.12.2023   //  

Національна поліція України 24 листопада за результатами тендеру замовила ТОВ «КМ Дісті» шоломів на 85 млн грн без ПДВ. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Виробнику замовили 10 тисяч кулезахисних шоломів «ТОР» першого класу захисту в кольорах «чорний» і «мультикам» із чохлом і сумкою по 8 500 грн, або $236. Вони повинні мати зовнішні монтажні/направляючі елементи для кріплення додаткових приладів спереду та боків, а також отвір для універсального кріплення для приладу нічного бачення.

Доларова ціна на третину нижча від минулої закупівлі. В лютому 2023 року шоломи «ТОР» замовляли через оборонну процедуру по 13 600 грн, або $372 на дату укладення договору.

У відкритих джерелах шоломи «TOR» без направляючих елементів коштують від 10 тис грн.

Гарантія складає п’ять років. Товар оплачуватимуть протягом двох місяців після поставки.

Нині єдиним конкурентом був інший виробник – чернівецьке ТОВ «Науково виробниче підприємство «Темп-3000», яке належить АТ «ЗНВКІФ «Економікс» Станіслава Лєснікова та Юрія Євтушенка. Під час аукціонів він запропонував шоломи «Каска-2М» за такою ж ціною, але програв переможцю по одному лоту на 1 000 грн, а по іншому – на 1 500 грн.

Власниками київської «КМ Дісті» є директор Тарас Розквас і ТОВ «Квазар-Мікро» Євгенія Уткіна, Володимира Пестенкова, Максима Агєєва і громадянина Канади Богдана Купича.

Анна Сорока, «Наші гроші»