Дорогі днища: 12 млн на ремонт водопроводу у Старих Петрівцях протендерили із складською «заточкою»
11.12.2023   //  

Петрівська сільська рада Вишгородського району Київської області 8 листопада за результатами тендеру замовила ТОВ «Ван Строй» реконструкцію водопровідної мережі в селі Старі Петрівці вартістю 12 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро«.

Спочатку реконструкцію водопровідної мережі по вулиці Князя Святослава мали виконати до кінця 2024 року. Однак 17 листопада строк змінили додатковою угодою на кінець 2023 року.

У підсумковій відомості ресурсів залізобетонні плити днищ ПН 15 врахували по 4 954 грн/шт. (тут і далі ціни вказано з ПДВ, доставка до місця будівництва у кошторисі врахована окремо). Група «Ковальська» продає такі плити по 3 444 грн/шт., що на 30% дешевше.

Залізобетонні плити днищ ПН 20 враховано по 10 889 грн/шт. У «Ковальської» їх можна придбати по 7074 грн/шт., що на 35% дешевше.

Кільця КС 20.9 врахували по 4 974 грн/шт. «Ковальська» пропонує їх по 3 234 грн/шт., що на 28% дешевше, а компанія «Вudde Україна» – по 3 360 грн/шт., що на 19% дешевше.

Плити покриття 1ПП15-2 включили в кошторис по 4 754 грн/шт. «Ковальська» продає їх по 3 024 грн/шт., що на 36% дешевше.

Експертний звіт щодо проектної документації виконало ТОВ «Укрекспериза Груп».

Фірма отримала підряд без конкуренції, бо на торги більше ніхто не прийшов. Для участі в них треба було мати складське приміщення площею не менше 300 кв. м на відстані не більше 5 км від місця виконання робіт, а також не менше двох побутівок. ТОВ «Спецінжиніринг-Постач» просило замовника прибрати цю вимогу з тендерної документації як дискримінаційну. Однак замовник відмовився, заявивши, що на території громади відсутні вільні комунальні площі та приміщення, придатні для зберігання, а кількість побутівок зумовлена кількістю працівників.

Аналогічна вимога оскаржувалась в АМКУ по іншій закупівлі, і колегія зобов’язала прокуратуру Одеської області змінити тендерну документацію.

При цьому фірма «Ван Строй» орендувала склад у селі Нові Петрівці 18 жовтня, тобто через два дні після оголошення закупівлі.

Загальна кошторисна трудомісткість становить 8 497,5 людино-годин. При восьмигодинному робочому дні для виконання робіт знадобиться 1 062 людино-днів. Якщо реконструкцію треба виконати за 54 дні (до 31 грудня 2023 року), на об’єкті щодня мають працювати 20 людей.

У довідці про працівників «Ван Строй» вказала шістьох монтажників трубопроводів, двох машиністів екскаваторів, двох водіїв автотранспортних засобів та одного машиніста крану. Всіх 11 робітників надає васильківське ПП «Монтажна компанія «Мегатех» Олексія Сагана у субпідряд. Сам «Ван Строй» у штаті має шість працівників: директор, бухгалтер, головний інженер, виконавець робіт, провідний інженер з проектно кошторисної роботи та інженер з охорони праці. Головного інженера прийняли на роботу в серпні 2023 року, інженера з охорони праці – у вересні 2023 року, тобто за один-два місяці до оголошення торгів.

Згідно пояснювальної записки до кошторису, середньомісячна зарплата робітника при розряді робіт 3,8 складає 12 558 грн. За даними Пенсійного фонду, показник середньої зарплати для обчислення пенсії в Україні вищий – 14 518 грн. За даними порталу пошуку роботи «Work.ua», нині середня зарплата за вакансіями в Києві ще вища – 21 300 грн.

Петрівську сільраду очолює Радіон Старенький, уповноважена особа – Вячеслав Юрченко.

Столичною «Ван Строй» керує Юрій Ігнатенко з Чернівецької області. Компанія знаходиться в житловому будинку та має 1 тис грн статутного капіталу. Володіє нею Ярослав Кондратюк із Нових Петрівців. Він володіє і керує вишгородським ТОВ «Ванстрой-девелопмент» разом із Гаврилом Каграмановим. Остання створена 5 місяців тому та має 3 млн грн статутного капіталу.

Крім того, Ігнатенко та Кондратюк є співзасновниками київської БО «Благодійний фонд «Відродження 162» разом із Миколою Задорожним, Андрієм Стеблюком та Андрієм Бомком.

Державні замовлення фірма-переможець почала отримувати з липня 2023 року. Відтоді вона натендерила 44 млн грн, найбільше – в Новопетрівської гімназії №1 Петрівської сільради.

Ганна Кислякова, «Наші гроші»