Частина зі 147 мільйонів на будівництво дитсадка на Оболоні піде на будматеріали по завищеній ціні
05.12.2023   //  

Управління освіти Оболонської РДА 21 листопада за результатами тендеру замовило ТОВ «Будівельна компанія «Мега Стайл» реконструкцію дитсадка №224 за 147 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2024 року реконструюють аварійну громадську будівлю дошкільного навчального закладу №224 по вул. Попова, 7, яка зараз не функціонує за призначенням. На сайті Київради 22 листопада повідомили про початок її демонтажу та будівництва там дитсадка з укриттям.

Кілька будматеріалів у кошторисі, але не всі, мають завищену ціну.

Гарячекатану арматурну сталь періодичного профілю класу А500С діаметром 10 мм врахували по 46 921 грн/т (тут і далі ціни вказано із ПДВ). Завод «М-Мetal» продає таку арматуру по 28 870 грн/т, що на 63% дешевше. Фірма «Булат Метал» продає її по 32 500 грн/т, що в півтора раза дешевше.

Інтер’єрна фарба латексна Caparol CapaSilk 3 ELF врахована по 478 грн/л. «Леруа Мерлен» продає її на 61% дешевше – по 297 грн/л, а «Farbaland» на 68% дешевше – по 284 грн/л.

Мінераловатні плити Rockwool Monrock Max E щільністю 220/115 кг/куб. м товщиною 150 мм враховано по 1 568 грн/кв. м. Компанія «Хата-Крита» продає такі плити з безкоштовною доставкою по Києву по 960 грн/кв. м, але, поки триватимуть проблеми на кордоні з Польщею, товару не буде в наявності. У якості аналога Monrock Max E «Нашим грошам» запропонували зробити наборний утеплювач із двох плит: Техноруф В Екстра 1200х600х50 мм по 268 грн/кв. м і Техноруф Н Екстра 1200х600х100 мм по 328 грн/кв. м. Такий варіант виходить втричі дешевше – 596 грн/кв. м.

Фірма отримала підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов. Перед подачею пропозиції обов’язково потрібно було оглянути об’єкт, що мало бути підтверджено документом із відміткою замовника. Інакше учасника відхилили б. Також замовник вимагав не менше трьох виконаних договорів з аналогічними за своїм складом видами робіт. При цьому аналогічним вважався договір, предметом закупівлі якого є предмет закупівлі даних торгів. Фірма подала один договір на реконструкцію і чотири на капремонт освітніх закладів.

Низка громадян звернулись до Держаудитслужби: «Втирати коштів на реконструкцію під час війни не доречні, кошти мають бути спрямовані на потреби армії», «Реконструкція школи за 148 млн грн під час війни? Це безглузда витрата державних коштів, коли на фронті гинуть захисники і захисниці від нестачі автомобілів, дронів, медикаментів. Скоро зима, а не у всіх є зимові речі, бо не видали. А ви школи ремонтуєте. Гроші на ЗСУ!!!! Ремонти – після перемоги!»

Управління освіти Оболонської РДА очолює Олексій Пономаренко, уповноваженою особою є Дмитро Бугай.

Столичною «БК «Мега Стайл» володіє і керує киянин Андрій Козярівський, який також є ФОПом.

Як пише видання «КиївВлада», фірма згадується у кількох кримінальних справах. Зокрема із серпня 2022 року столична поліція досліджує виконання договору між Управлінням освіти Оболонської РДА та «БК Мега Стайл» на ремонт пошкодженої внаслідок воєнних дій школи №168 вартістю 8 млн грн. Правоохоронці підозрюють, що підрядник вніс до актів виконаних робіт відомості щодо придбання металопластикових конструкцій низької якості з нижчими коефіцієнтами теплопередачі, що не відповідає технічному завданню та діючим Державним будівельним нормам. При цьому компанії-підрядники купували дані конструкції у виробника ТОВ «Виробнича компанія «Метал-Пласт» за нижчими цінами, ніж ті, що зазначені в актах.

В рамках ще одного кримінального провадження столичної поліції №4202022102050000169 розслідується можливе неефективне використання коштів при виконанні фірмою поточного ремонту приміщень, що використовується як укриття, в НВК СШ І-ІІІ ступенів – ліцей №20 на Оболонському проспекті. Ці послуги компанія надавала також для освітян Оболоні.

Усього з 2017 року фірма натендерила 2,5 млрд грн, найбільше – в нинішнього замовника.

Ганна Кислякова, «Наші гроші»