Поліція відкрила справу по ремонту станції «Центренерго» після новини «Наших грошей» про завищені ціни кабелів
01.12.2023   //  

Поліція почала кримінальне провадження стосовно тендеру Трипільської ТЕС ПАТ «Центренерго», де «Наші гроші» виявили завищені ціни на будматеріали. Про це стало відомо з відповіді старшого слідчого Обухівського районного управління поліції ГУНП в Київській області Дмитра Варенка на звернення народного депутата Олександри Устінової (копія є у розпорядженні «Наших грошей»).

У серпні Трипільська ТЕС замовила ТОВ «Спецтермомонтаж-Енерго» («СТМ-Енерго») капітальний ремонт у частині відновлення чотирьох пошкоджених через ракетні обстріли комірок ВРП 330 кВ вартістю 48 млн грн. Як з’ясували тоді «Наші гроші», ціни на кабелі, проводи та ізолятори у кошторисі були в рази вищими від їхніх цін із відкритих джерел.

Наприклад, мідний контрольний кабель КВВГнг 19х2,5 замовили по 606 грн/м. Однак у літному прайс-листі крупного постачальника «Укрпровід» він був по 242 грн/м, що вдвічі дешевше. Крім того, в квітні «НЕК «Укренерго» контрактувало такий кабель по 207 грн/м, що втричі дешевше.

У вересні народний депутат Олександра Устінова подала в поліцію звернення про те, що посадові особи Трипільської ТЕС, ймовірно в змові з посадовими особами «СТМ-Енерго», зловживаючи своїм посадовим становищем, порушуючи вимоги законодавства провели процедуру закупівлі та уклали договір із завищеними цінами на будівельні матеріали в умовах воєнного стану.

Кримінальне провадження №12023111230002151 розпочали 16 вересня 2023 року за ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем», якщо вони вчинені у великих розмірах. Такі дії можуть каратися позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Анна Сорока, «Наші гроші»