Після публікації «Наших грошей» у Вишневому передумали зливати 193 мільйони на новий офіс мерії
29.11.2023   //  

КП «Головне управління комунального господарства» Вишневої міської ради Бучанського району Київської області 23 листопада розірвало договір із ТОВ «Максима Буд» на реконструкцію занедбаної будівлі кінотеатру під офіс мерії за 193 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Нині мерія займає приміщення з фото ліворуч. Під будівництво нового 4-поверхового офісу планували віддати стару будівлю з фото праворуч.

Угоду розірвали через кілька годин після публікації «Наших грошей» про реконструкцію. Ми виявили, що ціни деяких будматеріалів у кошторисі були дуже завищені. Наприклад, ціна сталевої арматури була вдвічі вищою від ринкової, кабелів – втричі. Тільки по виявлених нами позиціях переплата могла скласти понад 5 млн грн.

Замовник розірвав вже укладений договір з підрядником, пославшись на лист від керівника проектної організації ТОВ «Проектна компанія «Інжгруп», отриманий того ж дня, 23 листопада. У листі повідомлялось «про допущену технічну помилку під час розрахування очікуваної вартості предмета закупівлі».

Договір розірвали без оплати за згодою сторін «через виявлені неточності (невідповідності) під час проведення процедури закупівлі».

Наступного дня, 24 листопада начальник Київської ОВА Руслан Кравченко повідомив, що провів у Бучанському районі виїзне засідання робочої групи «Прозорість та підзвітність». Там Вишневій міськраді рекомендували відмовитися від планів проведення реконструкції колишнього кінотеатру «Промінь» під громадську будівлю для розміщення адміністративних органів місцевого самоврядування та ЦНАПу.

«Робоча група, до якої входять представники правоохоронних та антикорупційних органів, вважає недоцільним використання 193 млн грн бюджетних коштів під час воєнного стану на будівництво фактично нової будівлі міської ради. Ця закупівля також викликала значний резонанс у суспільстві. Вишнева міська рада вже розірвала договір підряду за цією закупівлею», – повідомив Кравченко.

Нагадаємо, мерія Вишневого планувала побудувати собі новий офіс за 193 млн грн, оскільки приміщення, яке вона займає зараз, було виставлено на продаж за 22 млн грн.

Новий чотириповерховий офіс планували зробити на місці занедбаного кінотеатру по вул. Святошинська, 11. В будівлі планували споруду цивільного захисту на 250 осіб, центр надання адміністративних послуг, кабінети органів місцевого самоврядування, сесійний зал міської ради та музей-виставкова зала.

Ганна Кислякова, «Наші гроші»