У ліцеї з системи МВС за 18 мільйонів поміняють вікна по неймовірно високих цінах
27.11.2023   //  

Національна академія внутрішніх справ 22 вересня за результатами тендеру замовила ТОВ «Будівельно-фасадна компанія» капітальний ремонт свого юридичного ліцею імені Ярослава Кондратьєва в Києві за 18,25 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2024 року мають відремонтувати фасади навчального корпусу юридичного ліцею по просп. Повітрофлотський, 53 із заміною вікон. На матеріальні ресурси припадає 72% вартості договору – 13 млн грн. Половина цієї суми, а саме 5,8 млн грн іде на віконні металопластикові блоки.

У підсумковій відомості ресурсів металопластикові вікна враховані по 15 222 грн/кв. м, але без зазначення камерності, профілю і класу енергозбереження (тут і далі ціни з ПДВ).

Як показав аналіз «Наших грошей», у жовтні середня тендерна ціна на металопластикові вікна по Україні становила 4 384 грн/кв. м, що втричі дешевше.

Київський міський пологовий будинок №5 днями замовляв металопластикові віконні блоки з трикамерним склопакетом по 5 953 грн/кв. м, що вдвічі дешевше.

Експертизу з питань кошторисної частини проектної документації виконувала фірма ТОВ «Експертиза МВК». Головним експертом був Дмитро Володін.

Для участі у тендері учасник повинен був мати власні чи орендовані склади або виробничу базу в Києві або в 50 км зоні від нього. Аналогічна вимога оскаржувалась в АМКУ по іншій закупівлі, і колегія зобов’язала прокуратуру Одеської області змінити тендерну документацію. Учасник може знаходитися в іншому місті (не в Києві) й не зобов’язаний для участі в тендері перевозити свою матеріально-технічну базу, не знаючи, чи переможе у закупівлі. Виконати таку вимогу зможуть лише ті суб’єкти господарювання, які на момент подання пропозиції мають склад у Києві або в 50 км зоні від нього, що є дискримінацією щодо інших суб’єктів господарювання.

Єдиним конкурентом було київське ТОВ «ПБВ-Електро» директора Івана Мадяра, яке запропонувало нижчу на 22%, або 3 млн грн ціну. Однак його відхилили, оскільки воно надало забезпечення тендерної пропозиції без повного грошового забезпечення за ним.

Ректором Національної академії внутрішніх справ є доктор юридичних наук, професор, генерал поліції 1-го рангу Володимир Чернєй, уповноваженою особою – Костянтин Доценко.

«Будівельно-фасадна компанія» зареєстрована у 2020 році в житловому будинку в селі Софіївська Борщагівка Київської області та має статутний капітал 1 тис грн. За даними системи «YouControl», директором і засновником є Олександр Лук’янчук з Житомира. У 2018-2019 року він був зареєстрований ФОПом із будівельними видами діяльності.

Із січня 2023 року обов’язки директора виконує комерційний директор Олександр Біляєв. Довідки про наявність судимості та правопорушення, пов’язаного з корупцією, надані лише на Біляєва. Він народився у російській Вологді, а паспорт України отримав у 2018 році.

 

У довідці про наявність працівників Лук’янчука як директора не зазначено. Відповідно до наданих трудових книжок, Лук’янчук не мав іншого досвіду роботи, крім цієї фірми.

У жовтні «Будівельно-фасадна компанія» без торгів отримала єдиний підряд Управління ЖКГ Шевченківської РДА на ремонт укриття по вул. Родини Глаголєвих, 18-А вартістю 1,5 млн грн. Але в листопаді договір розірвали з ініціативи фірми через технічний стан об’єкту.

Ганна Кислякова, «Наші гроші»