У Кривому Розі передумали чистити річку за 388 мільйонів із гламуризацією набережних
24.11.2023   //  

Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області 20 листопада відмінив відкриті торги стосовно розчистки річки Саксагань у Кривому Розі Дніпропетровської області очікуваною вартістю 388 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Причиною відміни назвали таке:

“У зв’язку з відсутністю нагальної потреби під час военого стану є необхідність відмінити відкриті торги з особливостями”.

Поліпшення гідрологічного режиму та екологічного стану річки Саксагань хотіли замовити зі строком виконання до кінця 2025 року. Перша черга передбачала відновлення підпірної стінки і розчищення берега на 1 200 м та розчищення берега і кріплення відкосів на 120 м.

Сюди зокрема відносився капремонт підпірної стінки довжиною 820 м та огороджувального парапету на 1 250 м. На парапеті мали влаштувати металеві секції огорожі. Крім того, хотіли відновити покриття площею 12 000 кв. м із водовідведенням, влаштувати чотири випуски в місцях оглядових майданчиків, замінити бите кріплення берегу та видалити зелені насадження.

Друга черга передбачала розчищення русла річки Саксагань загальною довжиною 10 656 м.

Анонім скаржився на недоцільність благоустрою річки під час воєнного стану і закороткий строк подання пропозицій у шість днів. Замовник відповідав, що строк відповідає закону, а питання про доцільність виділення коштів на роботи належать до компетенції розпорядника коштів, яким він не є. Держаудитслужба теж отримала купу звернень щодо цього тендеру.

На торги 14 жовтня прийшов лише один учасник – ТОВ «Будівельна фірма Іноваціїпроект» із ціною 386 млн грн, що було на 0,5% нижче від очікуваної вартості закупівлі 388 млн грн. А після того тендер було відмінено.

Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області Державного агентства водних ресурсів України з 2021 року очолює Андрій Хитров, а уповноваженими особами із закупівель є Ігор Потапенко та Олена Халабуда.

Дніпровська «Будівельна фірма ІноваціїПроект» належить Ігорю Шевченку, а керує нею Вікторія Москаль-Коновалова. У 2020 році фірма отримала дрібних підрядів на 5 млн грн.

Нещодавно вона програла ТОВ «Будівельна індустрія Грандстрой» тендер Глеюватської сільради щодо будівництва каналізації села за 38 млн грн. Обидві фірми опосередковано пов’язані з ПрАТ «Криворіжіндустрбуд», акціонерами якого є Тетяна Коломоєць, Микола та Андрій Земляні, Володимир Кордан, ТОВ «АФТ» Олени Куліш та австрійська компанія «Конкорд Інжинірінг ГмбХ». Раніше Микола Земляний був депутатом Криворізької міськради від Партії регіонів. У 2008-2016 роках «Криворіжіндустрбуд» отримав підрядів переважно у Криворізької міськради на 419 млн грн. Він фігурує у кримінальній справі стосовно реконструкції площі Визволення та будівництва кладовища у Кривому Розі.

Анна Сорока, «Наші гроші»