Пост охорони Дністровської ГЕС збудують за 32 мільйони: в кошторисі показали високі ціни
24.11.2023   //  

ПрАТ «Укргідроенерго» 2 листопада за результатами тендеру замовило ТОВ «Пожежна будівельна фірма «Схід» будівництво посту охорони Дністровської ГЕС у Новодністровську Чернівецької області вартістю 32 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2024 року мають збудувати одноповерховий пост окремої команди воєнізованої охорони №2 Дністровської ГЕС з оглядовим майданчиком, майданчиком для пасажирів, автостоянкою на дев’ять місць і так далі. На матеріали припадає 21,90 млн грн, на роботи – 6,10 млн грн, а на обладнання – 4,17 млн грн. Договір дозволяє аванс 50% на матеріали.

У підсумковій відомості ресурсів ціни низки будівельних матеріалів у 1,5-2 рази вищі від ринку. Але в стовпчиках вартості доставки на невідому відстань і складських витрат у всій відомості проставлені прочерки. Це може означати, що їх включили у відпускні ціни.

Зокрема гарячекатану арматурну сталь періодичного профілю класу А-ІІІ різних діаметрів врахували по 89 328 грн/т (тут і далі ціни вказано із ПДВ). У вересні «Укренерго» показало ціни будівництва захисту підстанцій від «шахедів» по Україні: там така арматурна сталь була врахована по 36 570 грн/т без доставки. У жовтні Магальська сільрада Чернівецького району замовила стадіон із такою сталлю по 38 400 грн/т, при цьому в стовпчиках вартості доставки і складських витрат теж стояли прочерки. Це вдвічі дешевше від тендеру «Укргідроенерго».

Бетон В25 М350 врахували по 7 424-7 547 грн/куб. м. У жовтні Кам’янець-Подільський ліцей з сусідньої Хмельницької області замовив ремонт корпусу з таким бетоном по 3 246 грн/куб. м. У стовпчиках вартості доставки і складських витрат стояли прочерки. Це вдвічі дешевше.

Асфальтобетон крупнозернистий типу Б марки 1 коштує 8 385 грн/т, а дрібнозернистий типу А марки 1 – 8 437 грн/т. За даними жовтневого моніторингу «ДерждорНДІ», середні ціни асфальтобетону крупнозернистого та дрібнозернистого марки 1 у Чернівецькій області складали відповідно 5 250 грн/т та 5 450 грн/т без доставки. Це в півтора раза дешевше.

У кошторис закладена середня заробітна плата при розряді робіт 3,8 у розмірі 27 344 грн.

Фірма отримала підряд без конкуренції, бо на торги більше ніхто не прийшов. Для участі в них треба було надати аналогічний договір не раніше 2018 року про будівництво будівель та споруд. Також був мінімальний перелік техніки з характеристиками не гірше від вказаних замовником: автогрейдер, бортовий автомобіль або самоскид, екскаватор, бульдозер, коток, компресор, автокран. Учасник повинен був мати керівника робіт із групою електробезпеки не нижче V, трьох будівельних електромонтажників і п’ятьох монтажників-будівельників із групою електробезпеки не нижче ІІІ, електрогазозварника, а також чистий дохід за 2022 рік не менше 32 млн грн і чистий фінрезультат або чистий прибуток за 2022 рік не менше 0 грн.

Держаудитслужба почала моніторинг тендеру на підставі ознак порушень закону. Вона запитала обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі й очікуваної вартості. Замовник у відповідь оприлюднив експертний звіт від ТОВ «Експертиза МВК» щодо проектної документації, виконаної самою «Пожежною будівельною фірмою «Схід».

«Укргідроенерго» з 2011 року очолює Ігор Сирота.

Івано-Франківською «ПБФ «Схід» володіє та керує Юрій Кулічевський із Чернівців. Вона має спільний номер телефону 0673737407 з ТОВ «Монтажно-проектувальне підприємство «Леона» з Бурштина на Івано-Франківщині, яким володіє Тетяна Кулічевська з Чернівців, а керує Ігор Білоус. Загалом «ПБФ «Схід» із 2017 року отримала підрядів на 419 млн грн, а «МПП «Леона» з 2016 року – на 193 млн грн. Обидві – переважно від «Укргідроенерго».

Анна Сорока, «Наші гроші»