Госпіталь ветеранів з вертикалі Кличка після скандалу на 1 мільярд вирішив злити на свій ремонт ще 288 млн
23.11.2023   //  

Мер Києва Віталій Кличко ревізує ремонт госпіталю ветеранів в липні 2023 року. Ліворуч від нього керівник Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург і директор госпіталю ветеранів Борис Борисов. Фото «Офіційного порталу Києва».

У жовтні «Наші гроші» писали про завищення ціни будматеріалів у кошторисах капітального ремонту приміщень 5-11 поверхів Київського міського клінічного госпіталю ветеранів вартістю 1,1 млрд грн. Були звернення депутатів Київради до правоохоронних органів.

Не зважаючи на це, Госпіталь ветеранів у листопаді продовжив проводити закупівлі на капітальний ремонт приміщень 1, 2, 3 та 12 поверхів загальною вартістю 288 млн грн.

Зараз тендери на етапі кваліфікації переможця. У всіх чотирьох закупівлях фірма «Абсолют клімат» була єдиним учасником, на відкриті торги більше ніхто не прийшов.

Очікувана вартість капітального ремонту 5-11 поверхів фактично не відрізняється від очікуваної вартості ремонтів 1-3 та 12 поверхів. Тобто ціни не відрізнятимуться від тих, що були у тих кошторисах по ремонту. А тоді вартість будматеріалів була завищена в середньому у 2,4 раза порівняно з ринковими цінами.

Також після жовтневої публікації «Наших грошей» госпіталь продовжив сплачувати рахунки будівельного підрядника. За даними порталу казначейських проплат «Spending», 6 листопада госпіталь перерахував «Абсолют клімату» 47 млн грн. Разом з перерахованими раніше коштами сума оплачених робіт становить вже 231 млн грн.

Раніше експертизу 5-11 поверхів виконувала фірма ТОВ «Рембудконсалтінг». Відповідальними експертами були Тетяна Алампієва та Роман Шмиг.

Зараз експертизу 1, 2, 3 та 12 поверхів також робила ТОВ «Рембудконсалтінг» і головним експертом по проектам була Тетяна Алампієва.

Ганна Кислякова, «Наші гроші»