В створення укриття для школи на Відрадному за 61 мільйон зашили роботу майже сотні будівельників
21.11.2023   //  

КП «Житлоінвестбуд-УКБ» Київради 13 листопада за результатами тендеру замовило ТОВ «Будівельна компанія «Прайд» реконструкцію нежитлової будівлі під укриття школи №174 у Солом’янському районі вартістю 61 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До 31 січня 2024 року, тобто за 2,5 місяця мають реконструювати нежитлову будівлю літера «А» з прибудовою для укриття площею 695 кв. м школи по вул. Героїв Севастополя, 43.

Загальна кошторисна трудомісткість складає 57 164 людино-години. При восьмигодинному робочому дні для виконання робіт знадобиться 7 146 людино-днів. У урахуванням 79 календарних днів на виконання реконструкції кожен на будівництві мають працювати 95 людей, що ставить під сумнів терміни реконструкції.

У довідці про працівників відповідної кваліфікації підрядник зазначив вісім працівників із зобов’язанням залучити професійних працівників для виконання зобов’язань за договором.

Найбільш вагому позицію у підсумковій відомості ресурсів гарячекатану арматурну сталь періодичного профілю класу А500С діаметром 16 мм врахували по 30 785 грн/т (тут і далі ціни вказано з ПДВ). Компанія «Iron World» продає таку арматуру по 26 550 грн/т, а «ТБК «Металбуд» пропонує її по 26 250 грн/т, що на 17% нижче. «Житлоінвестбуд-УКБ» замовляв для будівництва укриття садочку №741 Дарницького району таку саму арматуру по 29 985 грн/т.

Щебінь марки М600 фракції 20-40 мм врахували по 1 199 грн/куб. м. Вересневий моніторинг «ДерждорНДІ» показує, що середня ціна щебню фракції 20-40 мм на Київщині складає 715 грн/куб. м, що в півтора раза дешевше.

Природній рядовий пісок врахували по 912 грн/куб. м. Компанія «Еxpress-Tehbud» продає пісок по 406 грн/куб. м, а «Київбудстрой» пропонує його по 426 грн/куб. м із доставкою по Києву, що вдвічі дешевше.

Ймовірна загальна переплата по всіх позиціях становить 2,2 млн грн. За ці гроші можна відремонтувати укриття в двох дитячих садочках Шевченківського району.

Фірма отримала підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов.

«Житлоінвестбуд-УКБ» очолює Олександр Акімов, саме він підписав договір. З вересня Акімов відсторонений від посади й на два місяці відправлений під нічний домашній арешт.

Нині «БК «Прайд» зареєстрована в Софіївській Борщагівці Київської області в житловому будинку. Директором є Костянтин Захарченко, а засновником – киянин Сергій Голенко, який також володіє ТОВ «Українська поліграфічна компанія» із Володимиром Радченком, Георгієм Кувеласом і Володимиром Шевченком. За даними системи «YouControl», раніше переможцем володів та керував киянин Володимир Кісельов, а перед тим – Михайло Самойліч із Волині.

У жовтні 2023 року фірма отримала єдиний підряд «Житлоінвестбуд-УКБ» на демонтаж аварійних конструкцій житлового будинку по вул. Андрія Малишка, 33 у Дніпровському районі Києва за 3 млн грн. Там у червні 2023 року стався вибух, імовірно, через витік газу.

Ганна Кислякова, «Наші гроші»