Три будинки у Руській Лозовій відновлять за 100 мільйонів матеріалами по завищених цінах
21.11.2023   //  

Департамент капітального будівництва Харківської ОДА у жовтні-листопаді провів тендери щодо аварійного відновлення трьох житлових будинків по вулиці Польовій у звільненому селі Руська Лозова на загальну суму 100 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2024 року ТОВ «СК Пантеон» відновить будинки №3 за 31 млн грн і №4 за 30 млн грн. Угоди уклали 6 і 10 листопада. Крім того, замовник повідомив про намір укласти угоду ТОВ «Науково-виробнича фірма «Артос» стосовно відновлення будинку №2 за 39 млн грн.

У підсумкових відомостях ресурсів всіх будинків покрівельна ПВХ мембрана Protan SE 1,5, армована сіткою з поліестеру, врахована по 1 086 грн/кв. м (тут і далі ціни вказано з ПДВ).

Компанія «Протан-Україна» продає таку мембрану по 420 грн/кв. м, а «Альянс сучасного будівництва» пропонує її по 350 грн/кв. м, що в 2,5-3 рази дешевше.

Енергозберігаючі металопластикові вікна врахували в будинках №2, 3 по 8 244 грн/кв. м, а в будинку №4 – по 8 184 грн/кв. м без зазначення камерності, профілю і класу енергозбереження. Це щонайменше вдвічі перевищує середній ринковий рівень звичайних вікон. КП «Благоустрій міста Ізюма» замовляло енергозберігаючі металопластикові вікна з москітною сіткою по 2 895 грн/кв. м, що майже втричі дешевше.

Пісок природний на цих тендерах врахували по 1 200 грн/куб. м. Проте Департамент капітального будівництва Харківської ОДА для аварійного відновлення житлового будинку в Руській Лозовій по вул. ХПФ, 5 замовляв пісок по 720 грн/куб. м, що майже вдвічі дешевше.

Фірми отримали підряди без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов.

Департамент капітального будівництва Харківської ОДА очолює Євгенія Іванська, уповноваженою особою з питань закупівель є Оксана Тараненко.

Створеною в 2020 році харківською «СК Пантеон» із травня 2023 року володіє та керує Олексій Буряк із Печенігів. Однак раніше засновником і директором фірми був Олександр Чалий із Добропілля. Вона має статутний капітал 2 000 грн і адресу в житловому будинку.

«Харківський антикорупційний центр» писав, що фірма в якості підтвердження аналогічного досвіду надавала сумнівні документи під час тендерів на відновлення Харківщини.

У 2020-2021 роках фірма отримала три підряди на 72 тис грн, а з травня 2023 року набрала угод на 189 млн грн, переважно в Департаменту капітального будівництва Харківської ОДА.

Директором і засновником харківської «НВФ «Артос» у квітні 2023 року став Костянтин Ляшенко. Відразу після цього фірма почала отримувати підряди Департаменту капітального будівництва Харківської ОДА. Загалом фірма натендерила виключно в нього 128 млн грн.

Аналіз номеру телефона Ляшенка показує, що він працював у будівельних фірмах Олександра Гельзіна, який мав бізнес в Росії, а також був підрядником у структур групи «Авантаж».

По будинку № 4 це не перші торги. На попередніх «НВФ «Артос» завантажила пропозицію та кошторис, зроблені для іншого тендеру – на відновлення багатоповерхівки у Руській Лозовій за адресою вул. ХПФ, 5. Департамент капітального будівництва, не зважаючи на помилку, уклав договір, а згодом все ж таки розірвав угоду з підрядником і оголосив нові торги.

Ганна Кислякова, «Наші гроші»