Після того, як Зеленський доручив зупинити свавілля силовиків проти бізнесу, ситуація лише погіршилась, – Маніфест 42
21.11.2023   //  

Громадський рух  «Маніфест 42» вимагає виконання доручення Президента України Володимира Зеленського, дане на зустрічі з бізнесом 30 червня 2023 року, й зупинити свавілля тилових силовиків у вигляді «маски-шоу» з автоматниками, необґрунтованих арештів рахунків, конфіскації майна та коштів, тисяч «порожніх» кримінальних справ та інших проявів корупційного тиску. Про це йдеться у заяві громадського руху підприємців Маніфест 42, який є у розпорядженні «Наших грошей»

Подаємо повнотектстово:

«За 5 місяців, що минули після президентського доручення, проблема лише загострилась. Частка кримінальних справ проти бізнесу, які порушуються правоохоронцями без подальшої передачі до суду з обвинувальним актом, сягнула історичного максимуму – 77%. Абсолютна більшість цих справ використовується тиловими силовиками виключно для корупційного тиску на бізнес. Водночас кількість закритих справ проти бізнесу перебуває на історично найнижчій позначці – у 5 разів менша, ніж до вторгнення. «Завислі» справи потрібні корупціонерам для того, щоб ще більше тиснути на бізнес.

Державна статистика вказує на те, що тилові силовики, користуючись абсолютною безкарністю, перейшли всі межі. На цьому тлі дуже дивно виглядають заяви окремих осіб, які тимчасово виконують державні функції, щодо відсутності проблеми. Якщо дослівно, «у 90% випадків в іншій країні підприємець міг би вже бути у вʼязниці».

Громадський рух «Маніфест 42» вимагає оприлюднення імен підприємців та назв компаній, про злочини яких стало відомо заступнику голови Офісу Президента з питань економіки. Йдеться про злочини, за які передбачене позбавлення волі, а за приховування інформації про них також передбачена відповідальність згідно Кримінального кодексу.

Водночас ми вимагаємо розгляду справ корупційного тиску на бізнес на предмет зловживань тилових силовиків. У цьому контексті завдання Президента України не просто не виконане – воно проігнороване.

Перевертні у погонах обкладають бізнес корупційними податями, нахабно блокують діяльність компаній, крадуть майно під час обшуків, а уповноважені особи Офісу Президента роблять вигляд, ніби нічого не відбувається.

Закликаємо Президента України Володимира Зеленського забезпечити виконання Конституції, а саме її 42 статті, яка гарантує право на підприємницьку діяльність. Порушення Основного закону в умовах війни наносить непоправну шкоду економіці держави, яка в умовах війни й без того перебуває у надскладному становищі».

«Маніфест 42» – громадський рух, створений бізнесом для захисту від свавілля тилових силовиків, корупційних чиновників та суддів, чорних нотаріусів та реєстраторів.