У Визирці збудують корпус ліцею за 46 мільйонів із будматеріалів удвічі дорожче ринку
20.11.2023   //  

Відділ освіти, молоді та спорту Визирської сільської ради Одеського району Одеської області 7 листопада за результатами тендеру замовив ТОВ «Анмаксінвест» навчальний корпус вартістю 46,20 млн грн без ПДВ. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2025 року мають збудувати навчальний корпус Визирського ліцею із підвалом-найпростішим укриттям по вул. Ставніцера Олексія, 53В. За графіком, основні будівельні роботи мають виконати до середини 2024 року, а потім будуть влаштовувати різноманітні системи. Роботи оплачуватимуть протягом 30 банківських днів після їхнього виконання.

У підсумковій відомості ресурсів значні кошти припадають на будматеріали, ціни яких вищі від ринкових цін. Наприклад, гарячекатана арматурна сталь періодичного профілю класу А-ІІІ різних діаметрів на суму 2,67 млн грн врахована по 73 502-78 050 грн/т (тут і далі ціни й суми вказано без ПДВ, бо підрядник є платником ЄП 5% без реєстрації ПДВ). У вересні «Укренерго» оприлюднило ціни будівництва захисту підстанцій від «шахедів» по Україні: там така арматурна сталь була врахована по 36 570 грн/т. Це вдвічі дешевше від Визирки.

Важка готова бетонна суміш В25 М350 крупністю заповнювача 10-20 мм на суму 2,39 млн грн коштує 4 611 грн/куб. м.  У серпні Білгород-Дністровські прикордонники замовляли реконструкцію будівель у Маяках з таким бетоном по 2 627 грн/куб. м, що на 75% дешевше.

Суміш для штукатурення МП 75 на суму 2,09 млн грн врахували по 31,31 грн/кг Зараз в одеському «Епіцентрі» штукатурка Knauf MP 75 продається по 11,97 грн/кг зі знижкою, а без знижки її ціна становила 13,30 грн/кг. Це вдвічі дешевше від нинішнього тендеру.

Пісок природний рядовий на 427 тис грн коштує 1 039 грн/куб. м. За даними моніторингу «ДерждорНДІ» за вересень, середня ціна піску на Одещині втричі нижча – 314 грн/куб. м.

Згідно пояснювальної записки до кошторису, середньомісячна зарплата робітника при розряді робіт 3,8 складає 12 558 грн. За даними Пенсійного фонду, показник середньої зарплати для обчислення пенсії в Україні складає 16 012 грн. За даними порталу пошуку роботи «Work.ua», нині середня зарплата за вакансіями в Одесі складає 18 000 грн.

Компанія «Анмаксінвест» отримала підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов. Експертизу проекту виконувало ТОВ “Євроекспертиза”.

Держаудитслужба провела моніторинг тендеру та встановила, що тендерна документація була складена не у відповідності до вимог закону. Однак порушення були дрібні, тому замовника зобов’язали просто не допускати таких порушень у майбутньому.

Для участі у тендері треба було принести два аналогічні договори з бюджетною установою про будівництво або капремонт на загальну суму не менше 1,50 млн грн. Вони мали бути укладені не раніше 2017 року та оприлюднені у «Prozorro». Крім того, замовник вимагав від учасників надати гарантійний лист щодо можливості організувати цілодобове виконання робіт для своєчасного закінчення об’єкта будівництва з понеділка по неділю за погодженням із ним. Крім того, потрібно було мати свої або залучені автокран вантажопідйомністю не менше 10 т, генератори, компреси, підйомники та насоси. А серед працівників учасника обов’язково мали бути головний інженер із трирічним досвідом, два інженерно-технічні працівники із 4 групою допуску з електробезпеки, інженер з якості з дворічним досвідом, відповідальні особи з охорони праці, безпеки дорожнього руху, питань цивільного захисту.

«Анмаксінвестом» із села Коблеве Миколаївської області володіє та керує одесит Микола Тарахтій. У 2017-2021 роках фірма отримала п’ять підрядів на 2,01 млн грн, чотирма з яких підтвердила досвід. Це три договори з Департаментом ЖКГ Миколаївської міськради про капремонт внутрішньо-квартальних проїздів на 1,68 млн грн і один договір із Визирською сільрадою про капремонт системи опалення ясел-садка «Пролісок» вартістю 292 тис грн.

Анна Сорока, «Наші гроші»