Університет Мудрого відновить гуртожиток за 5 мільйонів з дорогими вікнами і підвіконнями
17.11.2023   //  

Харківський Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого 8 листопада за результатами тендеру замовив ТОВ «Обрій-18» аварійно-відновлювальні роботи частини будівлі літ. «А-9» гуртожитку №6 за 5 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Роботи повинні завершити у березні 2024 року. На матеріальні ресурси піде 89% вартості договору – 4,3 млн грн. Причому три чверті цієї суми, а саме 3,1 млн грн відведено на віконні металопластикові блоки. У підсумковій відомості ресурсів металопластикові вікна враховані по 8 410 грн/кв. м, але без зазначення камерності, профілю та класу енергозбереження.

Як показав аналіз від «Наших грошей» за період із 23 по 28 жовтня, середня тендерна ціна на металопластикові вікна по Україні становила 4 384 грн/кв. м, що вдвічі дешевше.

У листопаді Харківський національний університет міського господарства імені О.М.Бекетова для ремонту навчально-лабораторного корпусу замовляв металопластикові віконні блоки по 4 758 грн/кв. м, що в півтора раза дешевше.

Пластикові підвіконні дошки замовили по 796 грн/м, тоді як Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова замовив їх по 540 грн/м, що в півтора раза дешевше.

Можлива переплата по цих будматеріалах складає 1,4 млн грн. Цих грошей вистачило би на закупівлю виконкомом Богодухівської міської ради Харківської області двох пікапів.

Компанія отримала підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов.

Ректором Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого є академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України Анатолій Гетьман. Уповноваженою особою з питань закупівель є Лілія Байда.

Харківською фірмою «Обрій-18» володіють директор Віталій Козуб із Балаклії та Людмила Бережна з Харкова. Усього з 2018 року фірма натендерила 77 млн грн, найбільше – в Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна.

Ганна Кислякова, «Наші гроші»