Два житлові будинки у Балаклії відновлять за 24 мільйони матеріалами по завищених цінах
16.11.2023   //  

Управління ЖКГ, транспорту та благоустрою Балаклійської міської ради Харківської області 7 листопада за результатами двох тендерів замовило ТОВ «Еверест констракшн» аварійне відновлення житлових будинків на 24 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч відновлять будинки по вулиці Арсенальній: №27 за 12 млн грн і №28 за 13 млн грн.

У підсумковій відомості ресурсів будинку №28 мембрана ПВХ Bauder Termofol M18 врахована по 1 200 грн/кв. м, а будинку №27 – по 1 144 грн/кв. м (тут і далі ціни з ПДВ).

Фірма «Фортеп» продає таку мембрану по 390 грн/кв. м, «Альянс сучасного будівництва» пропонує її по 450 грн/кв. м, що в 2,5-3 рази дешевше.

Металопластикові віконні блоки врахували в будинку №28 по 7 884 грн/кв. м, а в будинку №27 – по 7 320 грн/кв. м без зазначення камерності, профілю і класу енергозбереження. Як показав аналіз від «Наших грошей» за період із 23 по 28 жовтня, середня тендерна ціна на металопластикові вікна по Україні становила 4 384 грн/кв. м, що майже вдвічі дешевше.

У листопаді Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова для ремонту навчально-лабораторного корпусу замовляв металопластикові віконні блоки по 4 758 грн/кв. м, що в півтора раза дешевше.

Фірма отримала два підряди без конкуренції, бо на торги більше ніхто не прийшов. Для участі в них треба було надати аналогічний договір про капремонт або аварійно-відновлювальні роботи або реставрацію саме житлових будинків. Тобто, якби аналогічний договір був на ремонт дитсадках, школи чи офісної будівлі, учасник не зміг би прийняти участь в торгах.

Управління ЖКГ, транспорту та благоустрою Балаклійської міської ради Харківської області очолює Володимир Яценко, уповноваженою особою з питань закупівель є Ольга Одерій.

Директором і засновником «Еверест констракшн» із міста Первомайський на Харківщині є Олег Поляруш. Він також одноосібно володіє харківськими ТОВ «Скаїрон» і ТОВ «Компанія «Роян». Крім того, Поляруш разом із Сергієм Нещенком є співзасновниками ізмаїльського ТОВ «Агро-Дунай» удвох, балаклійського ТОВ «Компанія «Добробуд-Сервіс» із Василем Колісником і київського ТОВ «Екіпаж Трейдінг» із Сергієм Теплицьким і Сергієм Бурнаєм.

Із 2016 року фірма натендерила 164 млн грн, найбільше – в освітян Дергачів на Харківщині.

Ганна Кислякова, «Наші гроші»