«Укрзалізниця» замовила швейцарські рейкові скріплення на 285 мільйонів по ціні лютого
14.11.2023   //  

Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» 2 листопада за результатами тендеру замовила ТОВ «Джи Ес Ай Груп» дюбельних пружних рейкових скріплень на 285 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2024 року поставлять 420 416 комплектів проміжних рейкових скріплень SBS W 21-700 R65 для ділянок безстикової колії з рейок Р65 виробництва «Schwihag AG» (Швейцарія) не раніше 13 вересня 2023 року по 677 грн. Скріплення має постачатися комплектно, в тому числі з шурупом колійним SS 35 (висота головки не менше 35 мм) з підкладкою шайбою UIs7, що не втрачається. Товар оплачуватимуть протягом 45 робочих днів після поставки.

У жовтні «ЦЗВ» замовляв ПП «Адмірал» аналогічні скріплення W-30 виробництва «Vossloh» (Німеччина) по 624 грн, що на 8% дешевше. А в лютому «Джи Ес Ай Груп» продала «ЦЗВ» такі самі швейцарські скріплення за такою ж ціною 667 грн. Тоді залізничники закупились не лише швейцарською продукцією. Аналогічні скріплення КПП-5 виробництва української «Корпорації КРТ» братів Дубневичів коштували від 585 та 618 грн, а SBW3.3 виробництва «Plastwil Sp. z o.o.» (Польща) – від 585 до 614 грн. Це на 8% дешевше від швейцарських.

Нинішній підряд фірма отримала без конкуренції, бо на торги більше ніхто не прийшов.

Тендер оголосили 6 вересня з кінцевим строком подання пропозицій 14 вересня. Фірми «МС Трейд Україна» і «Voestalpine Fastening Systems Sp. z o.o.» вимагали його продовжити через необхідність підготовки великого пакету документів. Зрештою кінцевий строк продовжили до 2 жовтня, а потім до 9 жовтня, але «Senso Dynamics Llc» жалілась, що цього недостатньо.

«Джи Ес Ай Груп» зі Світловодська Кіровоградської області володіють директор Юрій Іваненко з Київщини і Вікторія Ботушан із Києва. Остання також очолює кременчуцьку ГО «Захист прав інвалідів» Владислава Воробйова, Сергія Токаря та Олександра Щербака.

Фірма має спільний номер телефону 0536728400 із ТОВ «Корпорація СВС» і ТОВ «ВБК Україна» Олександра Зерка, ПП «Зерко» Любові Гамзи, ТОВ «Укркварцит» Володимира Зерка, ТОВ «БК «Укрбудальянс» Владислава Воробйова, ТОВ «Підприємство «Захист прав інвалідів» згаданої ГО, а також із ТОВ «Єврощебпостач» і ПП «Завод залізобетонних шпал Кременчука» Олександра Костиренка. Інший її номер 0673183338 має ТОВ «Акваєра Плюс» Вікторії Ботушан і ТОВ «Арм Постач» Тетяни Кащеєвої та росіянина Ігоря Требунських.

Усього з 2021 року фірма отримала підрядів на 335 млн грн. Спочатку вона поставляла лише залізобетонні вироби комунальникам, а потім стала вигравати торги «УЗ» щодо скріплень.

Анна Сорока, «Наші гроші»