Обленерго Григоришина «заточило» під «своїх» тендер щодо софту SAP на 13 мільйонів
27.10.2023   //  

АТ «Чернігівобленерго» 17 жовтня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Юнова Консалтінг» про постачання програмного забезпечення, а саме ліцензій білінгу SAP IS-U вартістю 13,25 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять 149 пакетів невиключної безстрокової ліцензії SAP Bill-To-Cash Mgmt f. Energy Utilit (Німеччина) по 88 920 грн за пакет. Кожен пакет – це 1 000 особових рахунків.

Фірма отримала підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов. Для участі у них потрібно було принести аналогічні договори із продажу софту SAP із мінімум двома операторами системи розподілу за останні два роки. «Юнова Консалтінг» принесла два договори з АТ «Вінницяобленерго» та ПрАТ «Підприємство з експлуатації електричних мереж «Центральна енергетична компанія» з продажу софту SAP, укладені у 2023 році.

Виконати вимогу, швидше за все, могла тільки ця фірма. «Наші гроші» вибрали із системи «Прозорро» договори зі словом «SAP» у заголовку лота, опубліковані з початку 2022 року за двома підрозділами CPV – 48000000-8 «Пакети програмного забезпечення та інформаційні системи та 72000000-5 Послуги у сфері інформаційних технологій: консультування, розробка програмного забезпечення, послуги мережі Інтернет і послуги з підтримки. Виявилось, що операторам системи розподілу продавала софт SAP тільки «Юнова Консалтінг». Крім неї, підряди отримали ТОВ «Інфо Прайм» і ТОВ «Бізнес Еволушн», але це був продаж послуг.

Основним власником «Чернігівобленерго» є Костянтин Григоришин. Головою правління є Сергій Фелик, а уповноваженою особою – начальниця служби закупівель Людмила Мисік.

Засновником полтавської «Юнова Консалтінг» зі статутним капіталом 1 тис грн є киянин Василь Сагаль, а директором – Олександр Добров. Раніше нею володів Владислав Хохотва, а ще раніше – він же, Олександр Біліченко і Ганна Доброва. Фірма входить до складу засновників ТОВ «Енера Суми» разом із кіпрськими «Garensia Enterprises Limited» та «Еnergi Standart Real Estate Limited».

«Енера Суми» – постачальник з орбіти ПАТ «Сумиобленерго» Костянтина Григоришина.

За даними системи «YouControl», Василь Сагаль у 2022 році певний час був засновником ТОВ «Проматом» разом із кіпрськими «Кінтук Холдінг Лімітед» і «Мораіс Інвестментс Лімітед». «Проматом» – один із найбільших підрядників обленерго з групи Григоришина.

Із 2019 року «Юнова Консалтінг» узяла виключно ІТ-замовлень обленерго на 204 млн грн.

Анна Сорока, «Наші гроші»