Для контролю за диверсантами з РФ обладміністрація за 19 млн купила камери китайців з реєстру «Спонсорів війни»
26.10.2023   //  

Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА 23 жовтня без торгів підписав договір із ТОВ «Ейгєр» про закупівлю цілісних комплексів охоронного відеоспостереження вартістю 19,08 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч у Чернігів поставлять шість цілісних комплексів охоронного відеоспостереження на базі системи «Hikvision» (Китай) по 3,18 млн грн. Комплекс включає наступні складові:

  • біспектральне (тепловізійне та оптичне) спостереження на базі камери Hikvision DS-2TD6267-100C4L/WY із монтажем і системи охоронної сигналізації комплексу «Ajax»;
  • тригранна щогла 500 2221/М10-50-КМ 50м із монтажними металоконструкціями та комплектуючими;
  • система електроживлення на основі сонячних панелей та стійки гарантованого живлення з інвертором;
  • система резервного електроживлення на базі акумуляторних батарей із резервною системою генерування.

Ціни складових, зокрема камери, невідомі, що не дозволяє порівняти їх з ринковими цінами.

Також постачальник має провести монтаж, збірку, влаштування всіх необхідних споруд для встановлення комплексу, а також провести всі необхідні роботи із запуску функціонування.

Закупівлю провели без торгів через нагальну потребу в зв’язку з виникненням об’єктивних обставин, що унеможливлюють дотримання строків для проведення відкритих торгів. При цьому замовник в обґрунтуванні послався на рішення ради оборони Чернігівської області від 18 жовтня 2023 року. Рішення стосувалося невідкладного придбання замовником системи відеоспостереження та її встановлення на державному кордоні «з метою виявлення ворожих диверсійно-розвідувальних груп, які останнім часом значно активізували свою діяльність».

Нагадаємо, нещодавно поліція Черкащини замовляла роботи, які теж передбачали монтаж обладнання «Hikvision». Анонімна фірма просила прибрати можливість його поставки, бо Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло компанію «Hikvision» до переліку міжнародних спонсорів війни. Підставою для цього стала її робота в РФ, а саме постачання обладнання подвійного призначення, яке може використовуватися у воєнних цілях, та наповнення завдяки їм бюджету РФ. Поліція відмовила, бо обладнання вже було куплене торік, а компанія не під санкціями РНБОУ. Вона послалась на роз’яснення НАЗК, що «юридичним наслідком співпраці з міжнародним спонсором війни є репутаційний».

Раніше АМКУ підтвердив правоту Золочівської сільради, яка не захотіла, щоб їй на тендері пропонували продукцію «Hikvision» із Реєстру НАЗК «Міжнародні спонсори війни».

Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи очолює Сергій Болдирев, уповноваженою особою є Олексій Юдін. Головою Чернігівської ОДА є В’ячеслав Чаус.

Чернігівською фірмою «Ейгєр» з основним видом діяльності «Інші спеціалізовані будівельні роботи» володіє та керує місцевий житель Борис Кононяко. Торік він заснував мукачівську БО «Благодійний фонд «Країні та людям» із чернігівцями Павлом і Володимиром Маюрами та Максимом Вікторовичем Бондарем. Останній знаходиться у базі «Миротворець»: на сайті є скріншот зі сторінки МВС України у Фейсбуці, що його та ще одного жителя Чернігова нібито затримували як прихильників Росії, однак оригінальна публікація вже недоступна.

У 2018 році фірма отримала єдиний підряд філії «Південно-західна залізниця» на демонтаж символіки комуністичного тоталітарного режиму на фасаді вокзалу Чернігова за 40 тис грн.

Анна Сорока, «Наші гроші»