«Укрнафта» зуміла програти паливні тендери «Лісів України» на 1,1 млрд – забули сертифікати, підписи, гарантію
23.10.2023   //  

Державне спеціалізоване господарське підприємство «Ліси України» Держлісагентства з 22 вересня по 13 жовтня за результатами тендерів підписало угоди на постачання бензину та дизельного палива в регіональні офіси на 1,13 млрд грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Державне ПАТ «Укрнафта» на всіх торгах робило найдешевші пропозиції, сумарно нижче на 67 млн грн. Але компанія отримала лише одне замовлення вартістю 64 млн грн на поставку бензину наливом для Північного, Слобожанського і Центрального офісів. Бензин  Energy А-95-Євро5-Е0 коштує 47,52 грн/л, а бензин Energy А-92-Євро5-Е0 – 46,20 грн/л. Це відповідає середнім цінам в дрібному гурті, які оприлюднило видання «Enkorr».

Всі інші замовлення більше ніж на 1 млрд грн отримав не державний виробник палива, а приватні дилери «Укртатнафти».

Підрядник «Лісів України» Сума підрядів, Ціна
ТОВ «Лекскорп» 461 млн грн Дизель по 51,1953,49 грн/л
ТОВ «Торгово-промислова група «Альфа» 249 млн грн Дизель по 51,1851,78 грн/л
ТОВ «Укрпром Солд» 212 млн грн Дизель по 52,52 грн/л
ТОВ «Компанія «Моноліт Союз» 41 млн грн Дизель по 51,19 грн/л
ТОВ «Бізнес-Оіл-Груп» 98 млн грн Бензин по 50,64-50,74 грн/л
ТОВ «Інвест Енерго Трейдінг» 66 млн грн Бензин по 49,98 грн/л
ПАТ «Укрнафта» 64 млн грн Бензин по 46,20-47,52 грн/л

«Укрнафту» відхиляли через претензії до її тендерних пропозицій.

На дизельних тендерах «Укрнафта» подала сертифікат на паливо «Укртатнафти» лише на літній дизель, а на зимовий – ні.

Тоді як приватні конкуренти завантажували у «Прозорро» обидва сертифікати на паливо тієї самої «Укртатнафти».

Саме це й стало підставою в більшості тендерів по дизелю. Ще в одному випадку її відхилили через відсутність забезпечення тендерної пропозиції. Вона подавала пропозицію після внесення змін до тендерної документації та завантажила зміну до банківської гарантії без неї самої.

На бензинових тендерах «Укрнафту» відхиляли через удосконалений цифровий підпис директора контрагента на відгуку замість кваліфікованого і відсутність листа-згоди на обробку персональних даних цього директора.

«Укрнафта» оскаржувала своє відхилення в АМКУ. Представник компанії написав у «Прозорро», що «рішення про відхилення найбільш привабливої тендерної пропозиції ПАТ «Укрнафта» носить виключно надмірно формалізований характер і є фактично пошуком умовних невідповідностей».

Але Тендерна комісія АМКУ правомірно встановила, що пропозиція «Укрнафти» не відповідала вимогам замовника, і не задовольнив її скарги.

Якби не довелось відхиляти «Укрнафту», по цих дизельних процедурах можна було б укласти угоди не на 967 млн грн, а на 906 млн грн. Це менше на 61 млн грн, або 6%.

Аналогічно на цих бензинових тендерах можна було б зекономити 6 млн грн, або 3%.

Ще один тендер щодо дизелю для Карпатського офісу доведеться перегравати. Там замовник відхилив перших трьох учасників, включно з «Укрнафтою» без сертифіката якості на зимове паливо. Переможцем визначили ТОВ «Нексен Ойл» із найвищою ціною 164 млн грн. Однак відхилене найдешевше ТОВ «Інвест Енерго Трейдінг» довело в АМКУ, що «Нексен Ойл» не подав гарантійний лист про поставку першої партії не дорожче пропозиції та договору. Тому адмінколегія зобов’язала «Ліси України» скасувати їхнє рішення про визначення переможця.

Довідково:

Генеральним директором «Лісів України» є Юрій Болоховець, а уповноваженою особою – Віталій Цимбалюк. Обов’язки голови Держлісагентства тимчасово виконує Віктор Смаль.

Державну «Укрнафту» по довіреності представляє директор з комерційних питань Тетяна Сидоренко.

Львівська «Лекскорп» вперше отримала замовлення. Зараз цією фірмою володіє та керує киянка Карина Міненко, а до 2020 року засновницею і директоркою була Юлія Зубкова із Бердянська Запорізької області, яка володіє і керує львівським ТОВ «Ферітрейд». У 2020 році обидві фірми згадувались у кримінальному провадженні №62019000000001713 за 2019 рік стосовно можливої нелегальної торгівлі скрапленим газом через мережу АГЗП «Барс».

Харківська «Торгово-промислова група «Альфа» належить директору Вадиму Петізіну та Олексію Карпенку з Луганська. Петізін є засновником луганських ТОВ «ТПГ Восток», ТОВ «ТГ Восток» і МПП «Квант». Карпенко є засновником ТОВ «Новаком Україна», ТОВ «КФФ Трейд», ТОВ «КФФ Груп», ТОВ «Еко Пром Актив», ТОВ «Еко Пром Ресурс» і ТОВ «Еко Ресурс Україна», у яких раніше частки мало російське ООО «Ринвол»; у зв’язку з цим ці фірми згадувались у кримінальній справі за 2022 рік щодо можливого фінансування війни.

Свого часу «ТПГ Альфа» подавала довідку, що її партнером із придбання гуртових партій нафтопродуктів є постійний представник «Укртатанафти» в Кременчуку ТОВ «Оіл-Трейд 2018». Остання фірма відносилась до орбіти «Привату». Всього з 2018 року «ТПГ Альфа» отримала замовлень на 724 млн грн, з яких найбільше – у «Лісів України» у 2023 році.

Київська «Укрпром Солд» теж уперше отримала замовлення. Зараз фірмою володіє і керує Сергій Соколов із Черкащини, а до 2019 року засновником і директором був киянин Сергій Совик. Фірма має один номер телефону 0675335645 із ТОВ «Агена» директора Олександра Прищепи, якому ДП «Лебединський лісгосп» у 2020 році замовило дизпалива на 357 тис грн.

Київська «Компанія «Моноліт Союз» на чолі з Данилом Кулаковим належить колишньому заступника голови правління АТ «Укргазвидобування» Вадиму Шленчаку, який фігурує у «газовій справі Онищенка». До 2023 року засновником і директором був Ігор Завірюха. У 2020 році фірма виграла підряд «УГВ» щодо плит на 52 млн грн. До 2019 року нею володів і керував Микола Башкатов. Ще раніше нею як «ПМК-77» володів директор Євген Герман.

Анна Сорока, «Наші гроші»