«Нафтогаз» дав 3 мільйони на кол-центр для Лінії довіри
20.10.2023   //  

АТ «НАК «Нафтогаз» 13 жовтня за результатами тендеру замовило ТОВ «Етиконтроль» послуги з приймання телефонних дзвінків на 3,06 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Протягом року фірма надаватиме послуги з впровадження Лінії довіри, а саме приймання телефонних дзвінків, доступних співробітникам «Нафтогазу» та третім особам.  Ціна договору складається з абонентської плати за 12 місяців по 255 тис грн на місяць.

Лінія довіри 0800 21-20-91 забезпечить можливість подати анонімне звернення. Дзвінки прийматимуться по будням з 8-30 до 17-30, а в інший час буде доступний автовідповідач. Звернення на e-mail info@naftogazteplo.com.ua прийматимуться цілодобово.

Фірма отримала підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов.

Для участі в тендері учасник або інші юридичні особи, з якими він входить до однієї групи чи мережі або працюють під єдиним брендом, повинні були мати офіс у країнах Євросоюзу та/або європейської економічної зони та/або Швейцарії. Ще вимагався аналогічний договір на впровадження та/або обслуговування лінії довіри. Крім того, також замовник вимагав підтвердити наявність не менше п’яти спеціалістів-операторів Лінії довіри, щонайменше троє з яких повинні були мати практичний досвід у проведенні економічних розслідувань, розслідувань порушень в сфері етики, комплаєнсу та запобігання корупції від одного року.

Таким чином вимоги до учасників торгів були зменшені у порівнянні з першою спробою «Нафтогазу» провести тендер на Лінію довіри втричі дешевше.

У травні дочірня фірма ТОВ «Нафтогаз цифрові технології» вже намагалась провести свою закупівлю послуг з організації Лінії довіри. Тоді як і на останньому тендері самого «Нафтогазу» планували заплатити за функціонування Лінії впродовж року. Але тоді очікувана ціна становила всього 0,97 млн грн.

По ходу фірма «Етиконтроль», що у подальшому і отримала підряд, заявила про дискримінаційність вимоги щодо наявності десяти операторів кол-центру через очевидну надмірність такої кількості:

«В НАК Нафтогаз біля 70 тис. чоловік. За світовими бенчмарками на лінію довіри може надходити до 20 звернень на 1 тис. працівників на рік. Що у випадку з Нафтогазом буде становити 1400 звернень. Також, частка звернень по телефону у світі 35%, припустимо що у вас вона буде 70%. Значить це 980 звернень. З нашого досвіду, одне звернення це 2-3 дзвінка, з середньою тривалістю 15хв. Маємо очікуване навантаження 44100 хв, або 735 годин. Робочий фонд одного оператора в еквіваленті повної зайнятості 1600 годин на рік. За такими розрахунками 2-3 оператори буде достатньо для обслуговування лінії довіри. Навіщо вимагати 10? Ми вважаємо таку вимогу дискримінаційною і підлаштованою під великі контакт центри, а не маленькі спеціалізовані на комплаєнс чи антикорупційних дзвінках».

На це «нафтогазівці» відповіли, що мова йде не про одночасну роботу 10 операторів, а сукупну наявність такої кількості. Також мова йде не тільки про прийом дзвінків про корупцію чи кодексу етики, але й щодо постачання газу населенню.

Після цього закупівлю «Нафтогазу цифрові технології» ціною 0,97 млн грн було відмінено, та головна компанія «НАК Нафтогаз України» оголосила закупівлю ціною 4,26 млн грн.

На аукціон заявилась єдина фірма «Етиконтроль», що раніше і задавала питання про надмірність вимог «Нафтогазу». Вона забрала підряд за очікуваною ціною. Але відразу після завершення торгів надала знижку і було укладено додаткову угоду про те, що «Нафтогаз» заплатить за Лінію довіри 3,06 млн грн.

Створеною в 2017 році столичною ІТ-компанією «Етиконтроль» («Ethicontrol») володіють директор Олег Лагодієнко з Києва та Андрій Гаршин із Броварів. Олег Лагодієнко також володіє ТОВ «Етиконтроль Україна» сам, ТОВ «Степ» із Романом Бакаєм, ФГ «Колос» із Віктором і Наталією Лагодієнками, ТОВ «Грін Тек Південь» із Володимиром, Віктором і Надією Лагодієнками. Володимир Лагодієнко є директором СТОВ «Золотий колос» Віктора і Надії Лагодієнків та завідувачем кафедри маркетингу, підприємництва і торгівлі Одеського національного технологічного університету. Раніше, з 2019 року «Етиконтроль» отримала дрібних підрядів ПрАТ «НЕК «Укренерго» щодо послуг кол-центру на суму 1,12 млн грн.

Анна Сорока, «Наші гроші»