Як мерія Луцька зливає 48 мільйонів оточенню Івахіва та Палиці
18.10.2023   //  

Крок 1. Мерія Луцька цього літа оголосила тендер на ремонт бульвару Дружби народів очікуваною вартістю  49 720 000 грн (вказуємо точну суму, бо це важливо для подальшого розвитку подій).

Крок 2. На тендер приходять два місцевих фаворити дорожніх ремонтів – ТОВ «Волиньдорбуд» (виграло підряди на 2,65 млрд грн з моменту заснування у 2019 році) і ТзОВ «Луцькавтодор-сервіс» (5,55 млрд грн з моменту заснування «Прозорро» у 2016 році). Причому «Луцькавтодор» історично виграв набагато більше підрядів мерії Луцька, ніж конкуренти. Та мав шанси на перемогу і у цих торгах, бо зробив 15-відсоткову знижку.

Крок 3. Але замовник вирішив не втрачати такої маржі і відхилив пропозицію «Луцькавтодору» через претензії до правильності його розрахунків.

Крок 4. Після цього 7 серпня замовник визнає переможцем «Волиньдорбуд» з дорожчою на 6 мільйонів ціною.

Крок 5. Але виявилось, що вже після визначення переможцем (8 серпня) «Волиньдорбуд» завантажив в «Прозорро» нову версію своєї договірної ціни (10 серпня). І вона відрізнялась від першої версії (15 червня), на підставі якої замовник і визнав дорожчу фірму переможцем. І відрізнялась тим, що у ній були виправлені неточності у формуванні кошторису. Ці неточності у «Волиньдорбуду» були в принципі такі самі як і у «Луцькдорсервісу» – не такі коефіцієнти, не враховані або не так враховані якісь речі типу розчинник для фарб, склокульки та кількість робочих днів для розрахунку відряджень робітників. Все це – така сама невідповідність вимогам замовника, як і у відхиленої фірми. Але її визнали переможцем.

Крок 6. Відтак «Луцькдорсервіс» оскаржує цю «магію» в АМКУ. Мовляв, замовник мене попер з тендеру за неточності, а конкурентам такі самі неточності пробачив. І антимонопольники погодились, що це бєзпрєдєл, та 28 серпня постановили відхилити «Волиньдорбуд».

А тепер увага. Зараз почнеться ще потужніший «бєзпрєдєл», який спресується у лічені хвилини.

Крок 7. Замовник виконує рішення АМКУ та 6 вересня у 12:14 оприлюднює рішення про відхилення «Волиньдорбуду».

Крок 8. Через кілька хвилин о 12:27 замовник повідомляє про відміну всієї закупівлі через скорочення видатків на ремонт бульвару Дружби народів. Відповідне рішення прийняла Луцька міськрада 30 серпня, тобто через день після того, яка АМКУ наказав гнати «Волиньдорбуд».

Крок 9. А менш ніж за годину замовник оголосив новий тендер на ремонт того ж бульвару Дружби народів очікуваною вартістю 49 700 000 грн. Це всього на 20 тисяч гривень або 0,04% менше від очікуваної вартості першого тендеру.

Крок 10. Цього разу «Луцькдорсервіс», що витратив купу часу, нервів і грошей на невдалий похід за першим тендером – просто не приходить на торги. А «Волиньдорбуд» знову робить символічну знижку 4% і зараз знаходиться на відстані кількох днів від укладання угоди. І ніхто вже нічого не оскаржує.

Довідково про фігурантів:

Мером Луцька є Ігор Поліщук, колишній юрисконсульт фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

ТОВ «Волиньдорбуд» – фірма зареєстрована на волинянина Руслана Курила та Юрія Романка з Івано-Франківська. За даними «Сили правди», Юрій Романко був також засновником ТОВ «Слово Волині» (володіло місцевою газетою, сайтом і «12 каналом») директором «Слова Волині» з 2016 року є Павло Самолюк, очільник благодійного фонду «Патріоти Волині» Степана Івахіва (мережа «WOG»).

«Волиньдорбуд» орендує для ремонтів доріг техніку у фірм «ПБС» і «Буковель» з групи Олександра Шевченка. Він представляє партію «За майбутнє», фракцію якої у Верховній Раді очолює давній друг Шевченка Ігор Палиця (група «Приват»). Родина Палиці нині контролює діяльність готелів на курорті «Буковель», директором якого раніше і був Шевченко.

ТОВ «Луцькавтодор-сервіс» зараз зареєстровано на Вадима Зайця і Оксану См’ялко. Раніше фірма була дочірнім підприємством «Корпорації ЛАД» (Луцькавтодор). Основним власником корпорації є Юрій Ольховий, екс-голова Служби автомобільних доріг у Волинській області. Також бенефіціаром є дочка Ольхового Ольга, це дружина Антона Сухомлина, сина колишнього замміністра економіки Олександра Сухомлина.

Після оприлюднення цього матеріалу до «Наших грошей» звернувся Антон Сухомлин. Він повідомив, що його батько Олександр Сухомлин ніколи не був ані співвласником (юридичним чи фактичним), ані вигодонабувачем групи компаній ЛАД.

 

Юрій Ніколов, «Наші гроші»