Софт для електронних переказів грошей через «Укрпошту» коштуватиме 82 мільйони
16.10.2023   //  

АТ «Укрпошта» 11 жовтня за результатами тендеру замовило ТОВ «Компанія Профікс» транзакційну систему для забезпечення виплат пенсій, грошової та соціальної допомоги електронними засобами за 81,75 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Пошта замовила програмне забезпечення «Система термінових переказів Профікс» в базовій комплектації за 10,50 млн грн. Ще 28,80 млн грн піде на його доопрацювання під потреби замовника. Також за 18,00 млн грн замовили технічну підтримку в формі оновлень протягом п’яти років по 900 тис грн за квартал. Ще 8,16 млн грн припадає на 8 500 людино-годин техпідтримки в формі консультацій по 960 грн, а 16,29 млн грн – на 15 000 людино-годин доопрацювання програмного забезпечення за окремими заявками замовника по 1 086 грн.

Мова про єдину систему для реєстрації, виплати, супроводження та управління поштовими переказами від юридичних і фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців, переказом коштів у рамках платіжної системи, приймання, обробки та перерахування платежів на користь третіх осіб, виплати пенсій, соціальних допомог, субсидій та пільг, а також формування звітності.

Очікувана вартість закупівлі складала 83,46 млн грн. На аукціоні найнижчу ціну 81,74 млн грн пропонувало ТОВ «Міддлвер Європа». Однак воно не вказало в довідці про досвід стан виконання аналогічних договорів із ПУМБ та Акцент-Банком «виконано/частково виконано», а лише те, що проект запущено в промислову експлуатацію та команда банку самостійно продовжує розробку та підтримку платформи, надаються послуги з технічної підтримки. Крім того, у відгуку від ПУМБ йшлося про співпрацю з «Middleware», а у відгуку від Акцент-Банк – про співпрацю із «Middleware Inc.», тоді як «Міддлвер Європа» було основним підрядником і розробником. Замовник відхилив «Міддлвер Європа» за неусунення недоліків за добу та обрав переможцем наступного учасника – «Компанію Профікс» із ціною 81,75 млн грн.

Київською «Компанією ProFIX» володіють польська «ProFIX Poland Sp. z o.o.» та українці Сергій Мельничук, Віктор Пилипенко, Максим Щербінін, Ганна Кизим, Сергій Готв’янський, Ігор Завгородній, Михайло Степанов, Євген Хом’як, Сергій Баліоз, Павло Олешкевич, Олег Кебкал, Володимир Костромін та Юрій Підлісний. Директором є Геннадій Кублановський.

За даними польського реєстру, «ProFIX Poland Sp. z o.o.» на чолі з Максимом Кубровським була створена 16 лютого 2022 року. Зараз нею володіють члени ради директорів Євген Кочкін, Геннадія Кублановський, Микола Булава, Олег Устимович та Сергій Бураков.

«Компанія Профікс» є засновником ТОВ «СіБіЕс Інтегрейшн», яким керує Євген Кочкін.

Раніше, у 2016-2022 роках переможець натендерив у НБУ та держбанків 13,37 млн грн.

Найменування товару чи послуги Одиниця виміру Кількість, од. Ціна, грн/од. без ПДВ
Програмне забезпечення «Система термінових переказів Профікс» в базовій комплектації шт. 1 10 500 000
Послуги з доопрацювання програмного забезпечення в базовій комплектації в частині реалізації функціоналу виплати пенсій та субсидій послуга 1 9 600 000
Послуги з доопрацювання програмного забезпечення в базовій комплектації в частині реалізації функціоналу категорій переказів: «3 доставкою», «Післяплата», «До відділення» послуга 1 9 600 000
Послуги з доопрацювання програмного забезпечення в базовій комплектації в частині реалізації платежів послуга 1 9 600 000
Послуги з технічної підтримки. Оновлення програмного забезпечення послуга (квартал) 20 900 000
Послуги з технічної підтримки. Консультаційні послуги людино-година 8 500 960
Послуги з доопрацювання програмного забезпечення за окремими заявками Замовника людино-година 15 000 1 086

Анна Сорока, «Наші гроші»