«Енергоатом» замовив дизель дорожче від залізниці, армії, пошти і «Харківводоканалу»
02.10.2023   //  

ДП «НАЕК «Енергоатом» 28 вересня за результатами тендеру уклало угоду на постачання літнього дизельного палива на 13,00 млн грн. Вартість дизелю вища від інших великих закупівель у цей період. Про це свідчать дані «Прозорро».

«Енергоатом» замовив у ТОВ «Інвест енерго трейдінг» 220 тон літнього дизпалива ДП-Л-Євро5-В0 виробництва «Орлен Летува» (Литва) з постачанням на склад компанії до середини жовтня 2023 року.

Ціна дизелю для атомників склала 59 088 грн/т, або 51 грн за літр.

«Енергоатом» замовив паливо значно дорожче від деяких інших державних та комунальних компаній, які у ці ж дні провели свої тендери на дизель.

Наприклад, «Укрзалізниця» замовила дизель напряму у «Orlen Lietuva» оптом по 1212 доларів за тону, що з урахуванням ПДВ відповідатиме 53 190 грн/т (це стартова ціна контракту).

Міноборони замовила «Укрнафті» арктичний дизель по 54 500 грн/т.

КП «Харківводоканал» замовив дизель по 48,17 грн/л. При цьому постачальником було обрано фірму, пов’язану з оточенням замголови Харківської ОДА Олександра Скакуна.

«Укрпошта» уклала контракт з «Укрнафта-постачем» на постачання дизелю по талонах на автозаправках. Роздрібна ціна склала 47,88 грн за літр.

Також ціна атомників вища від поточних дрібно-гуртових цін в Україні. За даними «Enkorr», 29 вересня дизпальне в середньому пропонувалося по 49,75 грн за літр.

В тендері «Енергоатому» брали участь три компанії. ТОВ «Укртранзит» і ТОВ «Сентайм груп» пропонували дизель ще дорожче від переможця.

Засновником ТОВ  «Інвест енерго трейдінг» є Петро Степанович Кузик з Івано-Франківська. Раніше він був ФОПом з основним видом діяльності «таксі». У 2021 році суд штрафував його за оптову торгівлю пальним без ліцензії.

Юрій Ніколов, «Наші гроші»