Топ-5 найнахабніших завищень цін будматеріалів на тендерах Харківщини від «ХАЦ»
27.09.2023   //  

Останнім часом на будівельних тендерах Харківської області трапляється чимало цінових «аномалій», які складно пояснити навіть близькістю регіону до фронту. «Наші гроші» відібрали п’ять найвиразніших випадків, виявлених «Харківським антикорупційним центром».

  1. Дюбелі для укриття в Краснограді в 17 разів дорожче магазину

Комунальники Красноградської міськради замовили облаштування укриттів у навчальних закладах на 62 млн грн. Один із підрядників ФОП Костюк поставив за дюбелі для кріплення теплоізоляції «Грибок» 160х10 ціну по 2800 грн гривень за упаковку з сотні штук. В «Леруа марлен» такі дюбелі розміром коштують менше 169 гривень за упаковку, тобто в 17 разів дешевше.

Крім того, у ФОП Цибенко та ФОП Євтушенко ціни бетону В22,5 марки М300 виявились завищеним більш ніж удвічі – 7 460 гривень за кубометр. Харківський ЗБК продає його по 3 300 гривень за кубометр.

  1. Гідроізоляція вп’ятеро дорожче від ринку та дорогі вікна і двері в Чугуєві

Департамент капітального будівництва Харківської ОВА замовив компанії «Будівельна фірма «Промтекс» реконструкцію Чугуївського ліцею №2 за 235 млн грн. Гідроізоляційна суміш у кошторисі прописана по 155 гривень за кілограм. «ХАЦ» пише, що в «Епіцентрі» ціни різних сумішей складають 18-32 гривні за кілограм і констатує завищення уп’ятеро.

Квадратний метр металопластикових віконних блоків оцінили у 8 500 гривень. У червні Департамент замовив аварійне відновлення іншого будинку в тому ж Чугуєві. Там ціна металопластикових вікон була ринковою і становила 4 452 гривні за квадратний метр.

  1. Цементно-піщана суміш і огородження втричі дорожче ринку в Старому Салтові

Фірма «Будсоюз» виграла аукціон Департаменту капітального будівництва Харківської ОВА на відновлення будинку у Старому Салтові за 13 млн грн. Підрядник врахував цементно-піщану суміш по 19,90 грн за кілограм із доставкою. Як пише «ХАЦ», у будмаркетах вона коштує в середньому 5 грн за кілограм. Паралельно Департамент проводив торги на ремонт іншого будинку в цьому ж селищі. Там фірма «Харківбудсервіс» вказала цементно-піщану суміш по 6,43 гривні за кілограм. А компанія «Житлобуд-2», яка відновлюватиме інший будинок у Старому Салтові, показує ціну 6,10 гривень із доставкою. Це втричі дешевше.

Металеві огородження покрівлі h 600 у «Будсоюзу» втричі дорожчі, а профнастил ПС-10 RAL – вдвічі дорожчий від цін у вищезгаданих підрядників із ремонту інших будинків.

Ціни у кошторисі ТОВ «Будсоюз»

Ціни у кошторисі ТОВ «Харківбудсервіс»

  1. Баки для води в 2,5 раза дорожче від виробника для укриття в Наталиному

Наталинська сільрада замовила фірмі «Будівельна група «Житлобудпроект» будівництво шкільного укриття за 59 млн грн. Три накопичувальні баки для гарячої води Elbi SAC 2000 внесли у кошторис по 192 тис грн. Це в 2,5 раза дорожче від ціни виробника у 78 тис грн.

Геотекстиль Tipptex BS 25, який у магазинах коштує 85-95 гривень за квадратний метр, у кошторисі зазначений по 144 гривень за квадратний метр, тобто у півтора раза дорожче.

Також у кошторис заклали придбання чотирьох точок доступу до Wi-Fi ZYXEL NWA50AX по 10 071 гривень. Такі точки доступу доступні в магазині вдвічі дешевше – по 4 689 грн.

Крім того, в кошторис ремонту укриття внесли мобільний телефон із SIM-картою за 36 268 гривень.

  1. Пісок, лінолеум та OSB-плити вдвічі дорожче ринку для укриття в Сахновщині

Освітяни Сахновщинської селищної ради замовили ремонти приміщень під влаштування укриттів на 44 млн грн. У обох підрядників пісок коштує 1 200-1 300 гривень за кубометр, тоді як інший підрядник, який ремонтує будинок у Рогані, купує пісок вдвічі дешевше.

ФОП Костюк врахував спортивний лінолеум по 1 645 гривень за квадратний метр, хоча ринкові ціни вдвічі нижчі: Tarkett Omnisports продається 798 грн за квадратний метр.

До того ж, ціну OSB-плит ФОП Костюк вказав на рівні 400 гривень за квадратний метр, а ФОП Євтушенко – на рівні 300 гривень за квадратний метр. Хоча, як повідомляє «ХАЦ», у будівельних магазинах Харкова такі плити коштують по 146 гривень за квадратний метр.